کمیته اعتبارات سنا مفاد جدیدی در درباره تحریم‌ها تصویب کرد

به گزارش افکارنیوز،

کمیته اعتبارات سنا مفاد جدیدی را در ارتباط با تحریم‌های ایران به تصویب رسانده است. 

پایگاه خبری «آیپک» روز دوشنبه گزارش داد این کمیته مفاد جدیدی را در این خصوص در قالب گزارشی همراه با لایجه بودجه سال مالی سال 2017 به تصویب رسانده است. 

بر اساس این گزارش، لحن جدید گنجانده شده در «طرح خدمات مالی و دولت عمومی در سال مالی 2017» - به ابتکار سناتور «جان بوزمان» - وزارت خزانه‌داری را ملزم به «بررسی کامل تمامی موارد حذف تحریم‌های ایران در دو سال گذشته می‌کند.»

بر اساس مفاد پیشنهاد شده، در صورتی که وزارت خزانه‌داری آمریکا تشخیص دهد که موسسه‌ای اقدام به انجام فعالیت‌های قابل تحریم کرده، بایستی آن موسسه را تحریم کند و یا درباره عدم تحریم آن توضیح مکتوب ارائه کند. 

کمیته اعتبارات سنا، به علاوه ضمن ابراز نگرانی از آنچه به ادعای این کمیته کاهش محسوس تحریم‌های غیرهسته‌ای ایران ظرف دو سال گدشته است، خواستار ارائه گزارشی از سوی وزارت خزانه‌داری درباره تعداد تحریم‌های غیرهسته‌ای وضع شده علیه ایران در سه سال مالی گذشته شده است. 

در یکی از بندهای طرح مذکور آمده است: «این کمیته به وزارت خزانه‌داری دستور می‌دهد ظرف 180 روز پس از اجرایی شدن (قانون مذکور) گزارشی را درباره تعداد تحریم‌های غیرهسته‌ای مربوط به یران در هر یک از سه سال مالی گذشته، تقدیم کمیته کند.»

گزارش مذکور بایستی حاوی تعداد کل فهرست‌های تحریمی و تعداد مربوط به هر برنامه تحریمی باشد.

وزارت خزانه‌داری علاوه بر این ملزم به ارائه گزارشی درباره متوسط زمان صرف‌شده برای تحقیق درباره موارد نقض تحریم توسط ایران، و تعداد موارد انجام چنین تحقیقاتی شده است. 

این طرح، پس از تصویب در کمیته اعتبارات سنا، منتظر بررسی در صحن کامل مجلس سنا است. 

برای مشاهده اخبار مشابه با عنوان "کمیته اعتبارات سنا مفاد جدیدی در درباره تحریم‌ها تصویب کرد" کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

تبلیغات