واکنش آمریکا به لغو تابعیت شیخ «عیسی قاسم»

به گزارش افکارنیوز،

 اقدام رژیم بحرین در سلب تابعیت «شیخ عیسی قاسم»، رهبر شیعیان بحرین، وزارت خارجه آمریکا را هم به واکنش وادار کرد.  

«جان کربی»، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز دوشنبه در بیانیه‌ای لغو تابعیت این روحانی برجسته را محکوم و ادعا کرد که اقدام رژیم منامه موجب نگرانی واشنگتن شده است.

در این بیانیه آمده است: «کماکان از اقدام حکومت بحرین برای سلب خودسرانه تابعیت شهروندانش، نگرانی عمیق داریم.»

این بیانیه به علاوه از عدم فراهم‌سازی امکان دفاع برای شیخ عیسی قاسم در برابر اتهامات وارده و صدور حکم از طریق فرایندهای قانونی غیرشفاف، ابراز نگرانی می‌کند. 

واشنگتن تصریح کرده، ضمن بیان اینکه اوضاع را در روزهای آینده به دقت دنبال خواهد کرد خواستار خویشتن‌داری تمامی طرف‌ها در پاسخ به تحولات در این باره شده است. 

در بیانیه وزارت خارجه آمریکا آمده است: «بیش از همه چیز، نگرانی ما این است که این مورد، همانند سایر اقدامات اخیر حکومت، بحرینی‌ها را بیشتر از مسیر اصلاح و آشتی‌جویی دور کند.»

وزارت کشور بحرین روز دوشنبه با متهم کردن «شیخ عیسی احمد قاسم» به «تبلیغ طائفی‌گری و فتنه‌انگیزی در بحرین» اعلام کرد که تابعیت وی را لغو کرده است. 

کارشناسان پیش از این از موج حذف نهایی مخالفان و نابودی انقلاب در بحرین ابراز نگرانی کرده و تصریح کرده‌اند دولت این کشور طی دو ماه گذشته فشار بر معارضان را به صورت بی حد و مرزی افزایش داده است

برای مشاهده اخبار مشابه با عنوان "واکنش آمریکا به لغو تابعیت شیخ «عیسی قاسم»" کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات