کدام استان‌ها بیشتر به «اشتغال ناقص» مبتلا هستند؟

اقتصاد > بازارکار - اقتصادنیوز نوشت: متوسط نرخ اشتغال ناقص کشور در زمستان سال گذشته 11.1 درصد گزارش شده است. به این معنا که از هر 100 شاغل در بازار کار کشور 11 نفر به دلایل اقتصادی کمتر از 44 ساعت در هفته کار می‌کنند و خواهان انجام کار اضافه هستند.

افراد دارای «اشتغال ناقص زمانی» شامل تمام شاغلانی است که در هفته مرجع، به دلایل اقتصادی نظیر رکود کاری، پیدا نکردن کار با ساعت کار بیشتر، قرار داشتن در فصل غیرکاری و ... کمتر از 44 ساعت کار کرده و خواهان و آماده انجام کار اضافی در هفته مرجع بوده‌اند. اما در زمستان 94 کدام استان‌ها دارای بالاترین و پایین‌ترین نرخ اشتغال ناقص بوده‌اند؟

استان لرستان با 21.7 درصد دارای بالاترین نرخ اشتغال ناقص در هفته است. بعد از آن استان گلستان و خراسان شمالی با نرخ اشتغال ناقص 20.6 و 20.5 درصد قرار دارند. خراسان رضوی و اصفهان هم با نرخ اشتغال ناقص 19.1 و 16.5 درصدی دارای بالاترین نرخ اشتغال ناقص هستند. یعنی تعداد افراد بیشتری در این استان‌ها در هفته به دلایل اقتصادی نظیر رکود و یا نبودن کار مناسب، کمتر از 44 ساعت کار می‌کنند.

در مقابل استان بوشهر با نرخ 3.4 درصدی دارای کمترین درصد اشتغال ناقص است. بعد از بوشهر استان البرز و تهران قرار دارند که نرخ اشتغال ناقص آنها 4.7 و 4.8 درصد است. استان هرمزگان و سمنان هم 5.5 و 6.5 درصدی در رتبه‌های چهارم و پنجم کمترین میزان اشتغال ناقص قرار می‌گیرند.

22339

برای مشاهده اخبار مشابه با عنوان "کدام استان‌ها بیشتر به «اشتغال ناقص» مبتلا هستند؟" کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات