صادرات طلای سرخ آب رفت

نائب رئیس شورای ملی زعفران گفت:در دوماهه ابتدای سال جاری حدود 34 میلیون دلار زعفران صادر شده که این میزان بیانگر کاهش صادرات نسبت به سال گذشته است.

غلامرضا میری نائب رئیس شورای ملی زعفران در گفتگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان؛ با اشاره به صادرات طلای سرخ اظهار داشت: در دوماهه ابتدای سال جاری 34 میلیون دلار زعفران به بازارهای هدف صادر شده که این میزان در مقایسه با سال گذشته 4 درصد کاهش داشته است.

وی با اشاره به دلایل افت صادرات گفت: قاچاق زعفران به افغانستان، حذف عوارض هندوستان برای واردات زعفران از سوی افغان ها، نوسانات قیمت کاهش نقدینگی و افزایش سود تسهیلات از جمله مسائلی است که زمینه کاهش 4 درصدی صادرات را رقم می زند.

میری ادامه داد: گرچه در فروردین ماه امسال در مقایسه با سال گذشته صادرات با افزایش 10 درصدی مواجه بود اما متاسفانه این میزان در اردیبهشت ماه با افت همراه بوده است.

نائب رئیس شورای ملی زعفران با اشاره به قیمت زعفران بیان کرد:در حال حاضر قیمت ها از ثبات نسبی برخوردار هستند به طوریکه  هر کیلو طلای سرخ حداقل 5 میلیون و 350 هزار تومان و حداکثر6 میلیون و 700 هزار تومان به فروش می رسد.

انتهای پیام/

برای مشاهده اخبار مشابه با عنوان "صادرات طلای سرخ آب رفت" کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

تبلیغات