توانایی ساخت ماهواره بومی حرفه‌ای،هدف اصلی سازمان فضایی ایران

فناوری اطلاعات > فناوری اطلاعات و ارتباطات - معاون سازمان فضایی ایران، هدف نهایی حوزه فناوری فضایی را ساخت ماهواره بومی سنجشی حرفه‌ای و در کلاس ماهواره‌های جهانی عنوان کرد.

به گزارش خبرآنلاین و به نقل از مركز روابط عمومي و اطلاع رساني وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات، محمدهمايون صدر تاكيد كرد: ماهواره هايي كه هم اكنون در كشور ساخته شده و به فضا پرتاب مي شود به نوعي، آزمايشي و براي توسعه تكنولوژي فضايي است تا در نهايت در سال ۱۴۰۴ دو ماهواره حرفه‌اي بومي را به فضا پرتاب كنيم.
وي در گفتگو با مهر با اشاره به اين كه برنامه ريزي ۱۰ ساله براي ساخت دو ماهواره سنجش از دور و مخابراتي در دستور كار قرار دارد، ادامه داد: پروژه ماهواره سنجشي با هدف ساخت و بومي سازي ماهواره اي با تصاوير حرفه اي و دقت بالا در دستور كار قرار دارد و پروژه ماهواره مخابراتي نيز ماهواره اي حرفه اي در كلاس جهاني خواهد بود كه اميدواريم تا پايان چشم انداز (۱۴۰۴ ) به آن دست يابيم.
معاون سازمان فضايي ايران با بيان اينكه مرحله توسعه تكنولوژي فضايي در حال طي شدن است، گفت: سال گذشته بخش بسيار خوبي از توسعه اين تكنولوژي انجام شده و هم اكنون در مرحله تثبيت فناوري فضايي در كشور هستيم.
صدر در مورد برنامه هاي پرتاب ماهواره ها قبل از اين هدف نهايي، گفت: در سال جاري شاهد پرتاب يك ماهواره سنجشي خواهيم بود و سال آينده نيز يك يا دو ماهواره را به فضا پرتاب مي كنيم كه اينها به ما كمك مي كند تا تكنولوژي به دست آمده را تثبيت كنيم و در نهايت بتوانيم ماهواره اي را بيش از چند ماه در مدار داشته باشيم.
وي تصريح كرد: در مراحل بعدي نيز بايد بتوانيم اين ماهواره ها را در ارتفاع بالاتر مدار قرار دهيم تا با دقت بالاتري تصويربرداري صورت گيرد.
معاون سازمان فضايي ايران با تاكيد براينكه اين مرحله از توسعه فناوري فضايي در كشور با سرعت و جديت در حال پيگيري است، اضافه كرد: تا رسيدن به هدف نهايي، نبايد خودمان را محدود كنيم تا كاربردهاي فضايي آن محصولاتي كه از توسعه سيستم فناوري داخل به دست خواهيم آورد، عملياتي شود. براين اساس با جديت تمام از ماهواره هايي كه در كشورهاي دنيا در حال بهره برداري هستند در همان سطح، بهره برداري خواهيم كرد.

 

5656

برای مشاهده اخبار مشابه با عنوان "توانایی ساخت ماهواره بومی حرفه‌ای،هدف اصلی سازمان فضایی ایران" کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات