آلوده ترین و پاک ترین خطوط هواپیمایی جهان کدامند؟

جامعه > میراث فرهنگی و گردشگری - روزنامه توریسم نوشت: طبق بررسی‌های انجام شده آلوده‌ترین و پاک‌ترین خطوط هوایی جهان از نظر میزان انتشار کربن معرفی شدند.

این تحقیقات که توسط Warwick Business School و طی یک دوره هفت ساله صورت گرفته نشان داد که خطوط هوایی فنلاند پاک‌ترین و امریکن ایرلاین آلوده‌سازترین خطوط هوایی جهان هستند. این گزارش همچنین مشخص کرده است که پس از فنلاند ایر، خطوط هوایی TAP متعلق به پرتقال و نیز خطوط هوایی ویرجین استرالیا به ترتیب در ردیف‌های بعدی در جدول پاک‌ترین خطوط هوایی جهان با کمترین میزان انتشار گاز دی‌اکسید کربن جای گرفته‌اند. در همین حال سه شرکت برتر خطوط هوایی آمریکا یعنی امریکن ایرلاینز و نیز دلتا ایرلاینز و نیز یونایتد ایرلاینز نیز در فهرست بدترین‌ها و آلوده‌سازترین‌های این جدول قرار دارند. دکتر «فردریک دالمن» در همین زمینه گفت که عملکرد خطوط هوایی فنلاند به دلیل استفاده از نوع هواپیما و نو بودن آنها و نیز مسیرهای هوایی که درآن‌ها فعالیت دارد، کمترین میزان آلودگی را منتشر می‌کند. به علاوه از نظر مدیریت کاهش انتشار مواد آلاینده در مدت زمان موردنظر نیز احتمالا از جمله پیشرفته‌ترین و مدرن‌ترین خطوط هوایی جهان است.فنلاند درکنار سوئد و نروژ از جمله کشورهایی است که از نظر شاخص‌های زیست محیطی و اولویت به مقررات و چارچوب‌های طبیعت محور درفعالیت‌های صنعتی طی سال‌های اخیر درردیف نخست برترین‌های جهانی جای داشته است.

برای مشاهده اخبار مشابه با عنوان "آلوده ترین و پاک ترین خطوط هواپیمایی جهان کدامند؟" کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات