علت بی اعتنایی العبادی به پادشاه سعودی

به گزارش افکارنیوز،

"جاسم محمد جعفر" روز دوشنبه با اشاره به این که نخست وزیر عراق دعوت نامه های زیادی از سوی کشورهای مختلف دریافت کرده گفت که وی مانعی برای سفر به عربستان ندارد اما اوضاع عمومی عراق و شرایط جنگ در جبهه ها و سایر مسایل فعلا مهمتر از این گونه سفرهاست.

نمایندۀ ائتلاف دولت قانون در پارلمان عراق، افزود: بهتر است العبادی برای فرماندهی عملیات نظامی علیه داعش در فلوجه و موصل در کشور حضور داشته باشد و به  نظرم این موضوع مهمترین دلیل وی برای پاسخ ندادن به دعوت سایر کشورها از جمله عربستان است.

ثامر سبهان سفیر عربستان در عراق امروز گفت که ملک سلمان سه بار از حیدر العبادی برای سفر به ریاض دعوت کرده و امیدوار است که این دعوت در آیندۀ نزدیک از سوی نخست وزیر عراق پذیرفته شود.

مقام های عراقی به دنبال بمب گذاری ها و حضور گروه تروریستی داعش دراین کشور همواره از عربستان به عنوان حامی تروریست ها انتقاد کرده اند.

مسوولان عراقی از سفیر عربستان نیز به خاطر دخالت درامور داخلی کشورشان و تلاش برای تفرقه افکنی میان شیعیان و سنی ها در عراق به صورت علنی انتقاد کرده اند.

برای مشاهده اخبار مشابه با عنوان "علت بی اعتنایی العبادی به پادشاه سعودی" کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات