شاعران افطار مهمان رهبر معظم انقلاب/ آغاز شب‌شعر نیمه رمضان با حضور شاعران و اهالی فرهنگ و ادب با رهبر انقلاب

95/03/31 - 21:29

شماره: 13950331001406

نسخه چاپيارسال به دوستان http://fna.ir/VRBBWI کپی

آدرس مورد نظر کپی شد

طبق سنت هر ساله شاعران همزمان با شب نیمه ماه مبارک رمضان با حضور در محضر رهبر انقلاب افطار شب پانزدهم را مهمان معظم‌ له هستند.

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، بنا به سنت هر ساله در شب نیمه ماه رمضان که مصادف با تولد امام حسن مجتبی (ع) است شاعران با رهبر معظم انقلاب دیدار می‌کنند.

در این دیدار که با اقامه‌ی نماز جماعت مغرب و عشا به امامت رهبر انقلاب و صرف افطار آغاز شده است، تعدادی از شاعران جوان و پیشکسوت کشورمان و همچنین تعدادی از شاعران فارسی‌زبان غیر ایرانی به قرائت اشعار خود در حضور رهبر انقلاب می‌پردازند.

بر اساس این گزارش، از ساعت 17 عصر امروز دوشنبه 31 خرداد ماه 95 شاعران با گرد آمدن در قرارهای شب نیمه ماه مبارک رمضان آنهم در حوزه هنری، آماده عزیمت به سمت دیدار با حضرت ماه شدند.

عصر امروز مسجد حوزه هنری مملو از شاعران و ادیبانی بود که سروده‌هایی در قالب‌های مختلف داشتند البته در میان آنها پیشکسوتان جلوه‌نمایی خاصی داشت، افرادی چون، سید علی موسوی گرمارودی، حسین اسرافیلی، عباس براتی‌پور، مرتضی امیری اسفندقه، محمدعلی مجاهدی، علی محمدمودب، جواد محقق و...

در ضیافت امسال جای استاد حمید سبزواری خالی است اما در میان حاضران چهره دو فرزند او وحید و محسن نمایان بودکه امسال به نیابت از پدر به دیدار مقام معظم رهبری می‌روند.

لنز دوربین فارس در قاب خود تصاویری را ثبت کرد از حال و احوال شاعران که بخش‌هایی از آن منتشر می‌شود.

از شاعرانی که در این گردهم‌آیی شاعرانه حضور داشتند می‌توان به این اشخاص اشاره کرد: علیرضا قزوه، محمود حبیبی کسبی، محمدعلی مجاهدی، ناصر فیض، شهرام شکیبا، امید مهدی‌نژاد، محدثی خراسانی، علی محمد مودب، مرتضی امیری اسفندقه، علی داودی، رضا اسماعیلی، جواد محقق، اسماعیل امینی، محمدرضا سنگری، مجید سعدآبادی، میلاد عرفانپور، محمدمهدی سیار، حامد عسکری، محمدجواد آسمان، عباسعلی براتی پور، عبدالحمید ضیایی، محمدسرور رجایی، احد ده بزرگی، ابوالقاسم حسینجانی، مهناز فتاحی، فریبا یوسفی، سعیده حسینجانی و ....

گفتنی است در کنار این افراد، همچنین شاعران و نویسندگانی از کشورهای دیگر از جمله هندوستان، پاکستان و افغانستان حضور داشتند و فضای تبادل اندیشه و فرهنگ و هنر در بین ادیبان کشورهای مختلف برقرار بود؛ فضایی که قطعا میتواند بر سیاست و روابط بین المللی نیز تاثیر بگذارد و به همدلی بیشتری برای حل مشکلات منطقه منجر شود.

انتهای پیام/و

http://fna.ir/VRBBWI

اخبارمرتبط :

95/03/31 - 20:45


گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات