علل بروز حساسیت های چشم+درمان حساسیت چشم -آکا


,علل بروز حساسیت های چشم+درمان حساسیت چشم,تشخیص حساسیت در چشم,آلرژی چشمی,[categoriy] علل بروز حساسیت های چشمدرمان حساسیت چشم

علل بروز حساسیت های چشم+درمان حساسیت چشم -آکاعلل بروز حساسیت های چشم+درمان حساسیت چشم,تشخیص حساسیت در چشم,آلرژی چشمی,انواع حساسیت های چشم,اشک های مصنوعی، ضداحتقان ها و آنتی هیستامین ها می توانند در درمان حساسیت چشم کمک کنند

آکاایران: علل بروز حساسیت های چشم+درمان حساسیت چشم

به گزارش آکاایران: آکا ایران-آیا چشم هایتان قرمز شده و می خارد؟ شاید از مشکلی رنج می برید که میلیون ها نفر را درگیر کرده است. حساسیت های چشم گاهی ناراحتی های زیادی به دنبال خواهد داشت.زمانی که فرد در معرض این مواد حساسیت زا قرار می گیرد سلول های داخل چشم در تلاش برای حفاظت از چشمان شما هیستامین و مواد شیمیایی دیگری آزاد می کنند. 
 

علت بروز حساسیت های چشم


زمانی فرد مبتلا به حساسیت چشم می شود که سیستم ایمنی بدن او به یک ماده ی حساسیت زا واکنش نشان می دهد. ماده ی حساسیت زا اصطلاحی برای هر چیزی است که باعث بروز واکنش آلرژیک می شود. مواد حساسیت زا ممکن است داخل یا خارج از خانه باشند، در چیزهایی مانند علف ها، درختان، گرده ی گیاهان، گردوغبار و شوره ی موی حیوانات.

 

زمانی که فرد در معرض این مواد حساسیت زا قرار می گیرد سلول های داخل چشم در تلاش برای حفاظت از چشمان شما هیستامین و مواد شیمیایی دیگری آزاد می کنند. این واکنش شیمیایی باعث تورم رگ های خونی داخل چشم می شود و منجر به قرمزی، خارش و آب آمدن از چشم ها خواهد شد. آلرژی می تواند محرکی برای مشکلات دیگر باشد مانند چشم صورتی.
 

انواع حساسیت های چشم

 

حساسیت های چشمی در کل به دو دسته تقسیم می شوند: حساسیت های فصلی و حساسیت های دائمی.


حساسیت های فصلی: حساسیت فصلی در میان افراد رایج تر است. افراد مبتلا در طول فصل های خاصی از سال نشانه های حساسیت را دارند.


حساسیت های دائمی: این نوع حساسیت چشم اغلب بر اثر گردوغبار، شوره ی موی حیوانات و دیگر محرک های آلرژی زایی ایجاد می شوند که در تمام طول سال وجود دارند.

 

علائم حساسیت در چشم

 

علائم زیر اغلب با حساسیت چشم ظاهر می شوند:


-خارش


-قرمزی


-التهاب


-سوزش


-تاری دید


-اشک آمدن


-مخاط چشم


باوجودی که علائم ناشی از حساسیت چشم آزاردهنده هستند و برای فرد ناراحتی زیادی ایجاد خواهند کرد اما اغلب باعث آسیب به چشم ها نخواهند شد.
 

فاکتورهای خطرناک


واکنش های آلرژیک چشم زمانی ایجاد می شوند که فرد نسبت به یک ماده ی آلرژی زا حساس باشد. حساسیت های چشم اغلب روی بخش ملتحمه ی چشم اثر می گذارند، یک پوشش نازک و شفاف که روی بخش جلویی چشم را می پوشاند. جنس این پرده مشابه همان ماده ای است که سطح داخلی بینی را پوشانده است. ازآنجایی که این دو منطقه پوشش مشابهی دارند مواد حساسیت زا می توانند باعث بروز واکنش های آلرژیک در هر دو بخش شوند. به همین دلیل کسانی که آلرژی بینی دارند ممکن است از آلرژی چشم نیز رنج ببرند.

تشخیص حساسیت در چشم


چشم پزشک اغلب می تواند از روی علائم بیمار حساسیت های چشم را تشخیص دهد. برای اطمینان از تشخیص پزشک با استفاده از یک Slit lamp یا افتالموسکوپ بخش های جلویی چشم را معاینه می کند. در طی این معاینه وجود تورم در بخش ملتحمه و پلک و رگ های خونی بزرگ شده دیده می شود که این ها تأکیدی بر تشخیص پزشک هستند. در برخی موارد شاید پزشک وجود سلول های ائوزینوفیل که در حساسیت های شدید نمودار می شوند را بررسی می کند.

 

درمان حساسیت چشم

 

مؤثرترین درمان برای حساسیت چشم کم کردن قرارگیری در مقابل مواد حساسیت زایی است که محرک واکنش آلرژیک در چشم ها هستند. این کارها می تواند شامل ماندن در خانه در زمان بالا بودن آلودگی هوا، زدن عینک آفتابی برای جلوگیری از ورود آلودگی به چشم ها، کم کردن میزان گردوغبار در خانه و تمیز کردن کف ها با یک تی مرطوب به جای یک جاروی خشک و ... باشد. کسانی که از حساسیت های چشمی رنج می برند باید از محرک هایی مانند دود سیگار، آلودگی هوا و بوهای شدید دور بمانند.این افراد نباید از لنزهای تماسی استفاده کنند زیرا می تواند باعث شدیدتر شدن علائم شود.

 

داروها

 

برای حساسیت ها داروهای متفاوتی وجود دارد. اشک های مصنوعی، ضداحتقان ها و آنتی هیستامین ها می توانند در درمان کوتاه مدت علائم مؤثر باشند. اشک های مصنوعی کمک می کنند مواد حساسیت زا از چشم های شما خارج شوند. قطره های ضداحتقان برای کاهش قرمزی چشم مؤثرند.


داروهایی مانند آنتی هیستامین ها میزان خارش، التهاب و قرمزی چشم را سریع تر تسکین می دهند. داروهای ثبات بخش سلول ها به پیشگیری از آزاد شدن هیستامین ها کمک می کنند و درنتیجه عوارض حساسیت را کاهش می دهند.

برای مشاهده اخبار مشابه با عنوان "علل بروز حساسیت های چشم+درمان حساسیت چشم -آکا" کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات