تا 5 سال دیگر ممکن می‌شود: تشخیص احتمال حمله قلبی باآزمایش ساده خون

دانش > پزشکی - ایرنا نوشت: محققان معتقدند که در پنج سال آینده با انجام یک آزمایش ساده خون می توان به افراد درباره احتمال ابتلای آنها به حمله قلبی هشدار داد.

محققان کالج ایمپریال لندن متوجه شدند که بدون لحاظ سایر فاکتورها، سطوح بالای آنتی بادی ها- مولکول هایی که توسط سیستم ایمنی تولید می شود -- با کم بودن خطر ابتلا به مشکلات قلبی ارتباط دارد.
در حال حاضر، پزشکان برای محاسبه خطر ابتلا به مشکلات قلبی در آینده از اطلاعاتی مانند سن، جنسیت، سابقه پزشکی، سطح کلسترول و فشار خون استفاده می کنند.
اما در آزمایش جدید خون، آنتی بادی های محافظتی IgG مورد جستجو قرار می گیرند که به نظر می رسد از بدن در برابر ابتلا به حمله قلبی حتی در زمانی که سطح کلسترول و فشار خون بالا است، محافظت می کند.
محققان در این مطالعه متوجه شدند که خطر ابتلا به بیماری عروق کرونر قلب یا حمله قلبی و نیز خطر ابتلا به سکته مغزی و یا سایر حوادث قلبی در افرادی که بیشترین میزان آنتی بادی را در بدن داشتند، در طول پنج سال مطالعه به ترتیب 58 و 38 درصد کمتر بود.
به گفته محققان، استفاده از این آزمایش جدید خون به اطلاع رسانی به افراد درباره احتمال ابتلای انها به بیماری قلبی و همچنین به ارائه بهترین روش درمان کمک می کند.

 5454

برای مشاهده اخبار مشابه با عنوان "تا 5 سال دیگر ممکن می‌شود: تشخیص احتمال حمله قلبی باآزمایش ساده خون" کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات