هزینه مبادلات ایران با بوئینگ چگونه پرداخت می شود؟

به گزارش افکارنیوز،

به نقل از وبسایت فوربز؛ ایران در نظر دارد به زودی 100 فروند هواپیما به شرکت بوئینگ سفارش دهد و اولین هواپیماهای بوئینگ خود در چند دهه گذشته را از این شرکت خریداری کند. در صورتی که این قرارداد مورد تایید دولت آمریکا قرار گیرد، بوئینگ توانسته موفقیت بزرگی کسب کند. این شرکت در تلاش است تا با ایرباس که قراردادی مشابه با ایران امضا کرده رقابت کند.

با افزایش احتمال امضای این قرارداد، سهام شرکت بوئینگ با رشد مواجه شد. به سرانجام رسیدن این قرارداد می تواند برای سایر شرکت های آمریکایی که امیدوار هستند وارد بازار ایران شوند نیز خبر خوشی محسوب شود. 

در حالی که ایران برای افزایش روابط تجاری با آمریکا آماده می شود، این کشور در تلاش است تا وابستگی خودش به دلار را کاهش دهد. ایران در ماه فوریه اعلام کرد در نظر دارد تا طلب خود از هند را در واحد پولی یورو دریافت کند.

مشخص نیست که ایران هزینه خرید از بوئینگ را به چه شکلی پرداخت می کند؛ اما استفاده از یورو می تواند در قراردادهای آینده اقتصادی میان ایران و آمریکا نیز تاثیر گذار باشد.

برای مشاهده اخبار مشابه با عنوان "هزینه مبادلات ایران با بوئینگ چگونه پرداخت می شود؟" کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

تبلیغات