نظامیان آمریکایی حدود 6 هزار جرم در جزیره «اوکیناوا» ژاپن مرتکب شده‌اند

نسخه چاپيارسال به دوستان http://fna.ir/8IZC7F کپی

آدرس مورد نظر کپی شد

آمار و ارقام پلیس ژاپن نشان می‌دهد که پرسنل نظامی آمریکا از سال 1972 تاکنون مرتکب حدود 6 هزار جرم در جزیره اوکیناوا شده‌اند.

خبرگزاری فارس: نظامیان آمریکایی حدود 6 هزار جرم در جزیره «اوکیناوا» ژاپن مرتکب شده‌اند

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، آمار و ارقام پلیس نشان می‌دهد که پرسنل نظامی آمریکا از زمان بازگشت جزایر «اوکیناوا» به ژاپن در سال 1972، مرتکب بیش از 5 هزار و 800 جرم در این جزایر شده‌اند.

خبرگزاری اسپوتنیک اعلام کرد، بیش از 65 هزار نفر در تظاهرات روز یکشنبه (دیروز) در اعتراض به جرایم پرسنل نظامی آمریکا در اوکیناوا شرکت کردند و آن را به بزرگترین تظاهرات ضد حضور آمریکا در این جزیره در 20 سال آینده تبدیل کردند.

خبرگزاری «کیودو» ژاپن گزارش کرد که معترضان با پرکردن یک طومار، خواستار خروج تفنگداران دریایی آمریکا از اوکیناوا شدند.

در این طومار مجموع 571 مورد از جرایم تحت دسته‌بندی جرایم جدی قرار گرفته بود. اواخر ماه مه، «کنت فرانکلین شینزاتو» یکی از تفنگداران دریایی آمریکا به ظن حمله با چاقو به یک زن ژاپنی 20 ساله و خفه کردن او در نزدیکی پایگاه هوایی «کادنا» آمریکا دستگیر شد.

«رینا شیمیابوکورو» زن 20 ساله ژاپنی در 28 آوریل ناپدید شد و سپس جسد وی در جنگل پیدا شد. فرانکلین ظاهراً به تجاوز به این زن ژاپنی و ارتکاب به قتل وی اعتراف کرده است.

اوایل ماه ژوئن، یکی از نظامیان زن آمریکا از پایگاه هوایی کادنا، دو نفر را در یک حادثه رانندگی در حالت مستی، مجروح کرده بود.

طبق این گزارش، ساکنان جزیره اوکیناوا به صورت مداوم در اعتراض به جرایم پرسنل نیروهای مسلح آمریکا در اوکیناوا از جمله تجاوز به عنف تظاهرات برپا می‌کنند.

دولت ژاپن اقداماتی را برای رسیدگی به این مسئله اتخاذ کرده است. در ماه مه، «یوشیهاید سوگا» رئیس کابینه وزیران ژاپن اعلام کرد که دولت کشورش قصد ایجاد یک کمیسیون ویژه بین اداراتی برای جلوگیری از جرایم پرسنل پایگاه نظامی آمریکا دارد.

انتهای پیام/م

http://fna.ir/8IZC7F

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات