تسهیلات 60 میلیون ریالی به ساکنان روستاهای بازسازی نشده قصرشیرین پرداخت می شود

به گزارش افکارنیوز،

مرادعلی تاتار در حاشیه بازدید از روستای بازسازی نشده قلعه سبزی از توابع بخش مرکزی قصرشیرین در جمع تعدادی از اهالی این روستا گفت: این اعتبار از محل اعتبارات رهبر معظم انقلاب برای ساخت واحدهای مسکونی به افرادی که قصد بازگشت به روستای خود را داشته باشند، پرداخت می شود.

وی اظهار کرد: همچنین 150 میلیون ریال نیز تسهیلات مقاوم سازی به افرادی که پروانه ساخت ساختمان آنها حداقل 60 مترمربع زیر بنا داشته باشد، پرداخت می شود.

وی اضافه کرد که رویکرد دولتمردان، بازسازی روستاهای خالی از سکنه و فراهم کردن شرایط اسکان روستاییان در نوار مرزی است و برای تحقق این مهم از تمام ظرفیت های موجود به شکل مطلوب استفاده خواهد شد.

سرپرست فرمانداری قصرشیرین بیان کرد: براساس مصوبه شورای امنیت ملی مبنی بر جلوگیری از ساخت و ساز تا فصله 15 کیلومتری مرز، روستاهای نوار مرزی قصرشیرین که بازسازی نشده اند، همچنان بلاتکلیف هستند. 

تاتار با بیان اینکه 50 خانوار قصرشیرینی تاکنون برای بازگشت به روستاهای خالی از سکنه اعلام آمادگی کرده اند، اظهار داشت: محل روستا جانمایی شده و در صورت مراجعه اهالی، تسهیلات برای ساخت واحد مسکونی با همکاری بنیاد مسکن و همچنین اداره امور آب انجام می شود.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

تبلیغات