خودروهایی که درآینده از دیدن آنها شگفت زده خواهید شد+تصاویر

مدتی پیش برند مشهور BMW خودروی مفهومی خود با نام «چشم انداز 100 سال آینده» (NEXT 100 Vision) را معرفی کرد .

خودروهایی که درآینده از دیدن آنها شگفت زده خواهید شد

خودروهای آینده

 مدتی پیش برند مشهور BMW خودروی مفهومی خود با نام «چشم انداز 100 سال آینده» (NEXT 100 Vision) را معرفی کرد و تیتر خبرگزاری‌های جهان شد. این شرکت تصمیم گرفت در سالگرد 100 سالگی برند خود، به جای صحبت از گذشته، آینده خود را در یک قرن بعد مجسم کند و از فن آوری‌های سال‌ها بعد صحبت کند.

 روز گذشته BMW  دو مدل مفهومی دیگر از  دو،  زیر مجموعه اصلی خود رولزرویس و مینی کوپر رونمایی کرد. این خودروساز، در تلاش است آینده دور را برای طرفداران خود در تمام زیر مجموعه‌هایش کامل کند.

BMW NEXT 100 Vision

خودروهایی که درآینده از دیدن آنها شگفت زده خواهید شد

مدل مفهومی 100 سال بعدBMW، تاکید بر شاخصه‌های‌ هنری طراحی خودرو بوده و حالتی جواهرگونه دارد. مهم‌ترین ویژگی این خودرو، تمرکز آن بر فن‌آوری موسوم به هندسه زنده( Alive Geometry)  است که بدنه آن را غیر سلب و قادر به تغییر شکل و انعطاف‌پذیر می‌سازد. این بدنه نه تنها به راحتی خرد و شکسته نمی‌شود بلکه حالتی  کش‌سان داشته و  چرخ‌ها را  در بر بگیرد. 

خودروهایی که درآینده از دیدن آنها شگفت زده خواهید شد

علاوه بر ظاهر، نهایت هوش مصنوعی و ارتباط دیجیتال خودرو با اجسام و خودروهای دیگر رانندگی را ایمن‌تر و لذت بخش‌تر خواهد کرد به طوری که احتمال تصادف به صفر رسیده ودیگر خطای انسانی در رانندگی وجود نخواهد داشت.

از سویی دیگر، تمام مواد به کار رفته در این خودرو، از چرم صندلی‌ها گرفته تا فلز بدنه و فیبر کربن داشبورد، به کلی قابل بازیافت بوده و از مواد دور ریختنی دیگر صنایع حاصل می‌شوند.

 Rolls Royce 103EX Next 100 Vision

خودروهایی که درآینده از دیدن آنها شگفت زده خواهید شد

رولزرویس مفهومی 103، نگاهی به 100 سال آینده  تجملی‌ترین خودرو تاریخ دارد. در این مدل مطلقا فرمان وجود نداشته و سامانه هوشمند موسوم به النور Elenor کنترل آن را بر عهده خواهد داشت. النور بر تمام اجسام محیط مالکان این خوردو تسلط داشته و با آنها ارتباط برقرا می‌کند. این سامانه تمامی امور زندگی، تفریح و کار صاحبانش را برنامه‌ریزی کرده و مانند یک منشی عمل خواهد کرد.

خودروهایی که درآینده از دیدن آنها شگفت زده خواهید شد

سامانه النور بخشی از برنامه رولزرویس به‌نام  فرش جادویی Magic Carpet ride است که هنوز در حال تحقیق بوده و قرار است ناوبری اتوماتیک خودروهای رولزرویس را به ارمغان آورد. علاوه بر آن فرش جادویی مجهز به سطح بالایی از راحتی در حرکت روی جاده خواهد بود که با آن، لرزش‌های خودرو به صفر رسیده و سیستم تعلیق هوشمند، حالتی مانند سرخوردن روی سطح صیقلی را تداعی کند. بدین منظور رینگ‌های این خودرو به قطر 28 اینچ با پهنای لاستیک کمتر از 5 سانتیمتر،  متشکل از 65 قطعه آلومینیوم مستقل، ساخته شده است تا با حداقل تماس با جاده، رولزرویس را به نوعی بی‌وزنی نزدیک کند.

 Mini Next 100 Vision

خودروهایی که درآینده از دیدن آنها شگفت زده خواهید شد

 طراحان مینی آینده، قول داده‌اند تا 100 سال دیگر، لذت خاص رانندگی مینی کوپر، برای راندن اسپرت و مسیرهای خارج جاده همانند مدل کلاسیک 1959 حفظ شود و به هیچ وجه فرمان و پدال‌ها حذف نشوند. از طرفی دیگر، همواره مینی خودروی محبوب علاقه‌مندان پیک‌نیک و سفر بوده است و بدین منظور در طرح مفهومی آن، شیشه جلو بسیار بزرگ و تا چراغ‌ها ادامه یافته و درها نیز  بسیار پهن و به حالت کشویی طراحی شده‌اند تا لذت تماشای اطراف و لذت از محیط هرچه بیشتر شود.

 خودروهایی که درآینده از دیدن آنها شگفت زده خواهید شد

به عقیده مهندسین مینی کوپر، در آینده و با رشد زندگی دیجیتال، بخش اصلی زندگی افراد اشتراکی خواهد بود و دیگر خرید یک خودرو و نگهداری از آن در پارکینگ فراموش خواهد شد. بنا به طرح مفهومی حاضر، 100 سال دیگر، شبکه‌ای از علاقه‌مندان مینی طراحی می‌شود تا دیگر هیچ کس نیازی به خرید این خودرو نداشته باشد و در واقع تعداد زیادی از افراد به طور اشتراکی از آن استفاده خواهند کرد. 

به گفته آقای ون هایدونک Van Haydoonk مدیر بخش طراحی BMW در آینده مالکیت دیجیتال، افراد را قادر به استفاده از خودروها خواهد کرد و دیگر نیازی به پرداخت تمام مبلغ یک خودرو نیست. نرم‌افزاری به نام «کوپررایزر Cooperizer» مشترکین مختلف مینی کوپرهای آینده را تشخیص خواهد داد و این خودرو را به هنگام  نزدیک شدن هرکدام از استفاده کنندگان، به سلیقه آنها تغییر می‌دهد.

 خودروهایی که درآینده از دیدن آنها شگفت زده خواهید شد

این تغییر شامل محل قرار گرفتن فرمان و پدال‌ها، زاویه صندلی و بسیاری جزئیات دیگر خواهد بود. به عقیده طراحان مینی، در آینده خودروها به صورت فرمان سمت راست یا فرمان سمت چپ نخواهند بود و قابلیت جابه جایی این تجهیزات در هر خودرو به راحتی ممکن خواهد شد.

فرادید

اخبار مرتبط:

خودروهای مدل 2016 تا ماه آینده در ایران

این خودرو از آینده می آید + مشخصات و تصاویر

اتوبوس های بسیار جذاب و دیدنی آینده که مخصوص مناطق باز و حیات وحش +تصاویر

خودروهاي الكتريكي نسل آينده

در آینده نزدیک خودرو ها با هم حرف میزنند / شگفتی جدید در فناوری های خودرو+عکس

برای مشاهده اخبار مشابه با عنوان "خودروهایی که درآینده از دیدن آنها شگفت زده خواهید شد+تصاویر" کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات