تظاهرات هزاران نفری در شهرهای آلمان علیه تبعیض نژادی

95/03/31 - 15:00

شماره: 13950331000893

نسخه چاپيارسال به دوستان http://fna.ir/FR14X3 کپی

آدرس مورد نظر کپی شد

هزاران نفر از مردم شهرهای مختلف آلمان در آستانه «روز جهانی پناهجو» به خیابان‌ها آمدند و اعتراض خود را به تبعیض نژادی گسترده در این کشور اعلام کردند.

خبرگزاری فارس: تظاهرات هزاران نفری در شهرهای آلمان علیه تبعیض نژادی

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، شهروندان شهرهای بزرگ آلمان روز یکشنبه در اعتراض به تبعیض نژادی در این کشور به خیابان‌ها آمدند.

بنا بر گزارش خبرگزاری «اسپوتنیک»، تظاهرات کنندگان شعارهایی چون «دست در دست یکدیگر علیه تبعیض نژادی» سر می‌دادند و دست در دست یکدیگر زنجیره‌های انسانی چند کیلومتری ایجاد کرده بودند.

بر اساس این گزارش، برآوردهای منتشر شده از این امر حکایت دارد که در برلین، 9 هزار نفر، در مونیخ حدود 3500 تا 5 هزار نفر و در هامبورگ نیز دست‌کم 7هزار و 200 نفر در این اعتراضات شرکت داشته‌اند.

بنا بر گزارش‌های منتشر شده، شهر «بوخوم» آلمان نیز با حدود 4 کیلومتر زنجیره انسانی مواجه بود که معترضان دست در دست یکدیگر در حمایت از برابری و تنوع نژادی شعار سر می‌دادند.

برخی پست‌های شبکه‌های اجتماعی نیز نشان می‌دهد که در زمان برگزاری این اعتراضات، هوا در برخی از شهرها بارانی بوده است اما باران شدید نیز نتوانسته بود معترضان را از ابراز اعتراضاتشان باز دارد.

بر اساس این گزارش، کشور آلمان یکی از مقصدهای اصلی صدها هزار پناهجویی است که به اروپا آمده است. بنا بر اعلام وزیر کشور آلمان، این کشور تنها در یک سال گذشته حدود یک میلیون و صدهزار فرم درخواست پناهندگی دریافت کرده است.

اعتراضات در شهرهای مختلف آلمان در آستانه روز بیستم ماه ژوئن به عنوان روز جهانی پناهجو برگزار شده است. این روز به افزایش آگاهی درباره اوضاع پناهجویان در سراسر جهان اختصاص یافته است.

انتهای پیام/م

http://fna.ir/FR14X3
برای مشاهده اخبار مشابه با عنوان "تظاهرات هزاران نفری در شهرهای آلمان علیه تبعیض نژادی" کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات