نیروهای ویژه و اطلاعاتی آمریکا به جنوب یمن وارد شدند

نسخه چاپيارسال به دوستان http://fna.ir/158364 کپی

آدرس مورد نظر کپی شد

مقام اطلاعاتی یمن از ورود گروهی از نیروهای ویژه و اطلاعاتی آمریکا به یمن به بهانه مبارزه با القاعده خبر داد.

خبرگزاری فارس: نیروهای ویژه و اطلاعاتی آمریکا به جنوب یمن وارد شدند

یک مقام اطلاعاتی یمن در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در صنعا تایید کرد، آمریکا در راستای تقویت حضور نظامی خود در یمن افسرانی از نیروهای ویژه آمریکایی را به پایگاه العند در استان لحج در شمال عدن در جنوب یمن اعزام کرد.

وی افزود که آمریکا در چارچوب ماموریتی که مبارزه با تروریسم خوانده شده، افسران خود را که بیش از یک سال پیش از یمن خارج کرده بود، بار دیگر به یمن بازگرداند اما اشاره‌ای به تعداد آنها نکرد.

این منبع اطلاعاتی گفت: امارات از آمریکا خواست نیروهای ویژه خود را برای کنترل نظامی تنگه باب المندب اعزام کند.

پیش از این روزنامه واشنگتن پست اعلام کرده بود ارتش آمریکا به دنبال تمدید ماموریت نیروهای عملیات ویژه در یمن است که به بهانه مبارزه با تروریسم در این کشور مستقر شدند اما سال گذشته ماموریت آنها به دلیل جنگ داخلی در یمن متوقف شد.

این روزنامه به نقل از مقاماتی آمریکایی آورده بود: یک تیم 10 نفره از افسران آمریکایی به نظامیان اماراتی که وارد ائتلاف سعودی شده‌اند کمک خواهد کرد تا تروریست‌های القاعده را در یمن تحت پیگرد قرار بدهند.

امارات نیز اخیرا اعلام کرد که جنگ برای نیروهای اماراتی در یمن پایان پذیرفته اما این احتمال است که نیروهای اماراتی برای مبارزه با تروریسم در مناطقی از یمن باقی بمانند.

روزنامه واشنگتن پست اخیرا نوشت: وزارت دفاع اخیرا تیم دیگری از نیروهای ویژه خود را در ماموریتی جداگانه به یمن فرستاده تا ضمن ارزیابی امنیت این کشور شهروندان یمنی را به همکاری با آمریکا متمایل کند.

«کریستفور شیرود»، سخنگوی پنتاگون با رد هر گونه توضیحی درباره استقرار نیروهای ویژه آمریکایی در یمن گفت: ما همه طرف‌ها در یمن را به کاستن از شدت تنش‌ها ترغیب می‌کنیم و هدف ما تحقق ثبات دائم در یمن از طریق ایجاد راه حل سیاسی و با مشارکت همه طرف‌ها در مذاکره‌ای است که تحت نظارت سازمان ملل باشد.

انتهای پیام

http://fna.ir/158364

اخبارمرتبط :

95/03/31 - 14:36

95/03/28 - 15:51


برای مشاهده اخبار مشابه با عنوان "نیروهای ویژه و اطلاعاتی آمریکا به جنوب یمن وارد شدند" کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات