اولین تصویر از راکت سرنشین‌دار ایران+ جزئیات

به گزارش افکارنیوز،

 برای نخستین بار تصاویری از طرح گرافیکی از فضاپیما و راکت حامل فضاپیمای سرنشین‌دار ایرانی منتشر می‌شود. این فضاپیما قرار است که از زمان روشن‌شدن موتورهای راکت حامل، با طی 9 مرحله اصلی به فضا پرتاب شده و سالم به زمین بازگردانده شود.

پیشتر ماکاپ فضاپیمای سرنشین‌دار رونمایی شده بود و با پایان یافتن فاز تحقیقات، حالا راکت حامل نیز طراحی شده است.

اولین فضاپیمای سرنشین دار ایرانی قرار است که طبق برنامه‌ای که تاکنون برنامه‌ریزی شده، تا ارتفاق 175 کیلومتری از سطح زمین اوج گرفته و سپس با سطح زمین بازگردانده شود.

تاکنون بیشترین ارتفاعی که ماهواره‌برهای ایرانی موفق به حضور در آن ارتفاع و قراردادن ماهواره در مدار شده بود، ارتفاع 120 کیلومتری بوده و حتی آزمایش‌های اعزام موجود زنده (میمون) که در قالب پروژه کاوشگر پیشگام و کاوشگر پژوهش به فضا اعزام شده و زنده به زمین بازگردانده شدند نیز، در ارتفاع 120 کیلومتری بوده است.

با این حساب، اگر ایران موفق به اعزام انسان به فضا توسط این راکت و فضاپیما شود، نه تنها به موفقیت بزرگی در این حوزه دست یافته، بلکه موفقیت دیگری نیز در افزایش ارتفاع اعزام موجود زنده به فضا نیز دست یافته است.

نمای گرافیکی و کامل از راکت و فضاپیمای سرنشین‌دار ایران

فضاپیمای سرنشین‌دار در بخش فوقانی راکت حامل قرار دارد

ماکاپ فضاپیمای سرنشین‌دار بهمن ماه سال 93 رونمایی شده بود

برای مشاهده اخبار مشابه با عنوان "اولین تصویر از راکت سرنشین‌دار ایران+ جزئیات" کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات