سفیر ایران در برلین: بیشتر بدهی‌های ایران به شرکت بیمه هرمس پرداخت شد

95/03/31 - 11:25

شماره: 13950331000432

نسخه چاپيارسال به دوستان http://fna.ir/T72GG کپی

آدرس مورد نظر کپی شد

سفیر ایران در برلین درباره نحوه و میزان پرداخت بدهی‌های ایران به بیمه هرمس گفت: بیشتر بدهی‌ها پرداخت شد و همچنین توافق کردیم بخش کمی از این بدهی که مربوط به کشتیرانی است اقساط پرداخت شود.

خبرگزاری فارس: سفیر ایران در برلین: بیشتر بدهی‌های ایران به شرکت بیمه هرمس پرداخت شد

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، علی‌ ماجدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در آلمان گفت: تقریبا اکثر بدهی‌های ایران به شرکت بیمه هرمس پرداخت شد.

علی ماجدی در این باره اظهار داشت: مذاکرات با بیمه هرمس به کمک بانک مرکزی و سایر دستگاه‌ها تقریبا از 9 ماه پیش آغاز شد. با مذاکراتی که روز جمعه به همراه نماینده بانک مرکزی در برلین انجام شد، موضوع بیمه صادراتی هرمس به طور کامل حل شد و از روز اول تیر ماه این شرکت آماده خواهد بود تا تحت پروژه‌های ایران پوشش بیمه‌ای صادر کند.

وی با بیان اینکه با ورود بیمه هرمس که پروژه‌ها و کالا‌های صادراتی به ایران را پوشش می‌دهد، بانک‌های بزرگ را تشویق خواهد کرد که فعالیت‌ها و ایجاد تسهیلات برای پروژه‌های ایران را به حالت عادی در بیاورد، تصریح کرد: همچنین انتظار می‌رود تا آخر هفته در نشست کشورهای عضو او‌.ای‌.سی‌.دی (OECD) که درجه ریسک در خصوص سرمایه‌گذاری است و برای ایران مدت‌ها روی درجه 7 بود، به 5 کاهش پیدا کند.

ماجدی افزود: با همکاری وزارتخانه‌های زیربط در ایران، انتظار خواهیم داشت تا پایان سال میلادی بتوانیم از این پوشش بیمه هرمس استفاده کنیم و حدقل 2 یا 3 پروژه را تحت پوشش آن قرار دهیم.

سفیر ایران درباره نحوه و میزان پرداخت بدهی‌های ایران به بیمه هرمس هم گفت: تقریبا اکثر بدهی‌ها پرداخت شد و همچنین توافق کردیم تا بخش کمی از این بدهی که مربوط به کشتیرانی است به صورت اقساط پرداخت شود.

انتهای پیام/

http://fna.ir/T72GG

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات