علت پرداخت‌های صدها میلیونی به برخی پزشکان/ شهریاری: دریافتی پزشکان کاملا بر اساس قانون است

جامعه > سلامت - مهر نوشت: عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، گفت: علت اینکه برخی پرداختی ها به پزشکان تا ۷۰۰ میلیون رسیده، بخاطر تاخیر در پرداخت کارانه پزشکان است.

حسینعلی شهریاری در واکنش به انتشار اخباری مبنی بر حقوق‌های میلیونی پزشکان، گفت: پرداختی‌ به پزشکان با عنوان پرداختی مبتنی بر عملکرد است که دقیقا در چارچوب قانون صورت می‌گیرد.

او ادامه داد: اگر برخی گمان می‌کنند که این پرداختی‌ها زیاد است باید قانون را اصلاح کنند زیرا دریافتی پزشکان کاملا بر اساس قانون صورت می گیرد.

شهریاری تأکید کرد: وزارت بهداشت خلاف قانون عمل نکرده و اینکه در خبرها آمده که برخی پرداختی ها به پزشکان تا ۷۰۰ میلیون رسیده به جهت آن است که کارانه پزشکان با تاخیر پرداخت شده و این مبلغ، به صورت یکجا جمع آوری و پرداخت شده است.

او گفت: بارها پیش آمده که پرداخت کارانه ها تا یک سال نیز با تاخیر روبرو می‌شود و زمانی که اعتبار به دست وزارت بهداشت برسد این بدهی بعد از مدتی تاخیر به پزشکان پرداخت می شود.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، یادآور شد: کارانه‌ها بر اساس قانون به میزان فعالیتی است که پزشک انجام می‌دهد لذا این پرداختی ها در قالب حقوق و دستمزد نیست؛ بدون شک اگر پرداختی خارج از قانون صورت گیرد دستگاه های نظارتی از جمله مجلس ورود جدی خواهد داشت.

۴۲۲۳۶

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات