دردسر رژیم صهیونیستی برای مقابله با تونل های حماس

به گزارش افکارنیوز،

 روزنامه واشینگتن پست می‌گوید که گزارشهایی از ساخت یک دیوار عمیق زیرزمینی توسط اسرائیل اطراف نوار غزه دریافت کرده است. این اقدام اسرائیل برای مقابله با تهدید تونلهای زیرزمینی حماس صورت میگیرد.

براساس این گزارش، این اقدام رژیم صهیونیستی که 2 سال بعد از جنگ 50 روزه اسرائیل با حماس صورت می‌گیرد، توسط روزنامه یدیعوت احارانوت فاش شده است. وزارت جنگ اسرائیل از اظهار نظر در این زمینه طفره می‌رود.

یدیعوت احارونوت گزارش داد که روز جمعه اسرائیل 2 دستگاه حفاری عمودی در نزدیکی شهر خان یونس در نوار غزه مستقر کرده است.

در طول جنگ غزه در سال 2014 حملات حماس از بیش از 30 تونل اسرائیلی‌ها را شوکه کرده بود. حداقل 14 تونل از این تونلها با عبور از زیر فنس‌ها به داخل مناطق اسرائیلی نفوذ کرده بود. شهرک نشیان اسرائیلی هنوز هم به مقامات صهیونیست گزارش می‌دهند که صداهایی از حفر کردن و کندن زمین در زیر محل سکونت خود حس می‌کنند و می‌شنوند.

یک مقام نظامی صهیونیست که نخواسته نامش فاش شود گفته است که حماس اکنون در حال آماده کرده نیروهای خود برای هرگونه جنگ با اسرائیل در آینده است و از نظر کارشناسان الان بهترین زمان برای مقابله با حفر تونلها قبل از شروع یک جنگ دیگر است.

وی می‌گوید؛ حماس اکنون ساکت است اما در دراز مدت آنها به سمت جنگ می‌روند و این غیر قابل اجتناب است.

وی همچنین می‌گوید که احداث دیوار زیرزمینی اطراف غزه بهترین روش برای حفاظت از شهروندان اسرائیلی است، با این حال هیچ راهکاری صددرصد نیست.

برای مشاهده اخبار مشابه با عنوان "دردسر رژیم صهیونیستی برای مقابله با تونل های حماس" کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات