فتوای خاخام صهیونیست برای مسموم کردن آب فلسطینیان

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رسانه های خبری فلسطین، واصل ابو یوسف عضو کمیته اجرایی سازمان آزادی بخش فلسطین (ساف) فتوای خاخام «شلومو ملمید» رئیس شورای خاخام های شهرک نشینان در کرانه باختری را محکوم کرد.

وی افزود که فتوای خاخام های صهیونیست علیه ملت فلسطین برای نخستین بار نیست که صادر می شود و این یک دعوت تحریک آمیز برای ترور و قتل شهروندان فلسطینی است.

ابویوسف تصریح کرد که در شرایط فعلی بهتر آن است که به اشغالگری اسرائیل پایان داده شده و موفقیت تلاش های مربوط به تعیین سقف زمانی برای پایان اشغالگری و تشکیل دولت فلسطین در مرزهای اشغالی سال 1967 تسریع شود.

این مقام فلسطینی همچنین اظهار داشت که فتوای مذکور بیانگر آن است که طرف اسرائیلی شریک حقیقی برای صلح ندارد و کابینه تندرو اسرائیلی تنها برای قتل و شهرک سازی تلاش می کند همچنانکه تا کنون خاخام های صهیونیست ده ها فتوا در خصوص قتل فلسطینیان، سرقت اراضی و محصولات زراعی و تخریب مایملک آنها صادر کرده اند.

تیراندازی نیروهای اشغالگر به برج مقاومت در شرق خان یونس

نیروهای اشغالگر اسرائیل که در مرزهای شرقی شهر خان یونس واقع در جنوب نوار غزه استقرار دارند صبح امروز یکشنبه به سمت یک پایگاه مقاومت در شرق حی النجار واقع در شهرک خزاعه تیراندازی کردند.

بر اساس این گزارش، نیروهای اشغالگر برج مراقبت گردان های القدس شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی در حی النجار واقع در شهرک خزاعه در شرق استان خان یونس را هدف قرار دادند.

سفر عباس به عربستان

محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین شب گذشته به منظور دیدار با ملک سلمان پادشاه عربستان وارد جده شد.
در مراسم استقبال از عباس امیر مشعل بن ماجد بن عبدالعزیز استاندار جده و شماری از شخصیت های سیاسی سعودی و سفیر فلسطین در این کشور حضور داشتند.

صائب عریقات دبیر کمیته اجرایی سازمان آزای بخش فلسطین، نبیل ابو ردینه سخنگوی تشکیلات خودگردان و مجدی خالدی مشاور سیاسی عباس او را در این سفر همراهی می کنند.

این در حالی است که عباس روز گذشته به سفر دو روزه خود به قطر پایان داد. او در این سفر با شیخ تمیم بن حمد آل ثانی امیر قطر در دوحه دیدار و گفتگو کرد.

طرفین در این دیدار روابط دوجانبه و آخرین تحولات خاورمیانه به ویژه فلسطین را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

بازداشت 14 فلسطینی در کرانه باختری

نیروهای اشغالگر اسرائیل شب گذشته و صبح امروز یکشنبه 14 فلسطینی از جمله دو زن را در استان های رام الله، البیره، القدس، الخلیل، نابلس، بیت لحم و طولکرم بازداشت کردند.

باشگاه اسیر فلسطینی امروز یکشنبه در این باره اعلام کرد که 4 شهروند فلسطینی به نام های عطا ارحیمی (26 ساله)، معاذ ابوسمره (16 ساله) و دو برادر به نام های ولید و بکر توفیق در استان رام الله و البیره بازداشت شدند.

در استان الخلیل نیز 3 نفر به نام های مصعب جمال رجوب، رمزی صبارنه و عبدالله خلیل زیدات، در استان نابلس نیز 3 نفر از جمله دو برادر به نام های عبدالله و محمد جهاد مسیمی و عصام براهمه بازداشت شدند.

دو شهروند دیگر از شهرک العیزریه در استان قدس به نام های صباح محمد فرعون (34 ساله) و شیرین خلیل البصه (35 ساله) و همچنین در اردوگاه عایده واقع در استان بیت لحم نیز یک شهروند به نام خضر یوسف جوده (32 ساله) و یک فلسطینی دیگر در استان طولکرم به نام عبیده سهیل عبدالله (22 ساله) به بازداشت صهیونیست ها درآمدند.

باشگاه اسیر فلسطینی در گزارش خود اعلام کرد که طی دو روز گذشته دستکم 21 فلسطینی از جمله دو زن بازداشت شده اند.

هشدار گروه های فلسطینی به رژیم صهیونیستی

گروه های مقاومت فلسطین به دشمن صهیونیستی درباره تحمیل واقعیت موجود بر نوار مرزی باریکه غزه با سرزمین های اشغالی 1948 از طریق ساخت دیوار بتنی در طول نوار مرزی هشدار دادند.

این گروه ها تاکید کردند که نیروهای مقاومت در کمین دشمن صهیونیستی نشسته اند و آماده مقابله با هرگونه تلاش های توطئه آمیز اسرائیل هستند.

در همین راستا، یک رهبر جنبش مقاومت اسلامی حماس تاکید کرد که تصمیم رژیم صهیونیستی برای ساخت دیوار بتنی در نوار مرزی نشانگر ناکامی این رژیم در مقابله با تونل های مقاومت است.

اسماعیل رضوان افزود که مقاومت قادر به وفق دادن خود با هر شرایطی در جهت ادامه روند مبارزاتش برای آزاد سازی سرزمین فلسطین است.

از سوی دیگر، یک مقام بلند پایه جنبش جهاد اسلامی تصریح کرد که تصمیم اسرائیل برای ساخت این دیوار یک اقدام تجاوزکارانه است.
خضر حبیب افزود که مقاومت هرگز به اسرائیل اجازه تحمیل واقعیت موجود بر باریکه غزه از طریق ساخت دیوار بتنی را نخواهد داد.

وی یادآور شد که نیروهای مقاومت به اینگونه تلاش های توطئه آمیز پاسخی کوبنده خواهند داد. وی خاطرنشان ساخت:« اسرائیل با این اقدامات می خواهد مقاومت فلسطین را به سمت یک جنگ سوق دهد.»

از سوی دیگر، یکی از رهبران جبهه خلق برای آزادی فلسطین گفت که مقاومت هرگز به اسرائیل اجازه تحمیل واقعیت های جدید بر نوار مرزی را نخواهد داد.

ذوالفقار سویرجو افزود که تمامی گروه های فلسطینی از اصول و آرمان های ملت فلسطین حمایت می کنند.

همچنین یک رهبر جبهه دمکراتیک برای آزادی فلسطین اظهار داشت که تلاش های اسرائیل برای تحمیل واقعیت موجود بر نوار مرزی امری مردود است که هرگز اجازه آن را نخواهیم داد.

طلال ابوظریفه یادآور شد: اسرائیل باید بداند که با ساخت این دیوار نمی تواند امنیت صهیونیست ها را تامین کند.

وی یادآور شد که تمامی تلاش های رژیم اشغالگر قدس برای تامین امنیتش در مناطق مرزی به شکست انجامیده است. وی فاش کرد که برخی طرف های منطقه ای و بین المللی قصد کمک مالی به اسرائیل برای ساخت این دیوار را دارند.

وی خاطرنشان ساخت: اسرائیل برای حمله به باریکه غزه نیازی به دلیل و بهانه ای ندارد، زهی خیال باطل! اگر اسرائیل تصور کند مقاومت تسلیم خواهد شد.

احتمال ازسرگیری گفت وگوهای فتح و حماس در دوحه

یک عضو کمیته مرکزی جنبش فتح از احتمال ازسرگیری گفت وگوهای هیئت های دو جنبش فتح و حماس در روز دوشنبه در دوحه خبر داد.

جمال المحیسن گفت: هنوز زود است که از شکست یا موفقیت گفت وگوهای دو هیئت فتح و حماس در دوحه سخن بگوئیم.
این اظهارات عضو فتح در حالی است که منابع فلسطینی روز گذشته گزارش دادند که گفت وگوهای فتح و حماس در دوحه برای تحقق آشتی ملی باز هم شکست خورد و دو طرف بار دیگر در دستیابی به توافقی در خصوص قضیه کارکنان غزه ناکام ماندند.

بر پایه این گزارش، هیئت فتح همچنان اصرار دارد که قضیه کارکنان امنیتی غزه به کمیته حقوقی و اداری دولت آینده ارجاع داده شود و این مسئله به مانع اصلی بر سر راه تحقق آشتی ملی تبدیل شده است.

این منابع همچنین گفتند که محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین با وزیر خارجه قطر دیدار کرد اما با خالد مشعل دیدار نکرده است.

پیش از این یک مسئول در جنبش فتح گفت که کمیته مرکزی این جنبش 3 شرط را برای آشتی با حماس قرار داده است: نخست اعلام موافقت حماس با برنامه سیاسی سازمان آزادی بخش فلسطین، دوم موافقت حماس با عدم ابقای کارکنانی که حماس تعیین کرده و تعیین مقرری مالی برای آنها تا زمان دستیابی به توافقی برای حل این مشکل و سوم عدم اصرار حماس بر ازسرگیری فعالیت شورای قانونگذاری به محض تشکیل دولت وحدت ملی.

جنبش های فتح و حماس 3 ماه قبل به یک تفاهم برای تحقق آشتی دست یافتند اما کمیته مرکزی جنبش فتح ملاحظاتی را در مورد برخی مفاد این تفاهم ارائه کرده است.

در همین رابطه جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) اعلام کرد که جنبش فتح با عقب نشینی از توافقات قبلی، دیدارهای آشتی ملی در دوحه را به شکست کشاند.

سامی ابوزهری سخنگوی رسمی جنبش حماس در اظهاراتی اعلام کرد که هیئت فتح دیدارهای دوحه را تکمیل نکرد و دومین جلسه را نیمه کاره رها کرد.

وی اشاره کرد که فتح از توافقات قبلی درباره حل مسئله کارکنان و توافق بر سر ازسرگیری فعالیت های مجلس قانونگذاری عقب نشینی کرد و با هر گونه موافقت با برنامه اجماع ملی در سند وفاق ملی مخالفت کرده و بر تحمیل برنامه سیاسی خاص خود به عنوان برنامه دولت وحدت آتی تاکید کرد.

ابوزهری اظهار داشت که جنبش فتح مسئول شکست دیدارهای دوحه است زیرا این جنبش اراده سیاسی برای تحقق آشتی را نداشته و همچنان بر تلاش برای دور کردن حماس از صحنه سیاسی و تحمیل واقعیت ها بر این جنبش اصرار دارد.

انتهای پیام/

برای مشاهده اخبار مشابه با عنوان "فتوای خاخام صهیونیست برای مسموم کردن آب فلسطینیان" کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات