شکار دختران دم بخت به بهانه ازدواج/ پسر شیطان صفت را شناسایی کنید+تصاویر

مردی که دختران دم بخت را فریب داده و از آنان اخاذی می‌کرد، توسط پلیس شناسایی و دستگیر شد.

به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان،‌ در مورخه 25/01/1395 خانم جوانی ( 30 ساله ) با مراجعه به کلانتری 123 نیاوران به مأمورین اعلام کرد که از طریق سایت همسریابی با فردی بنام "محمد . م" آشنا شده است که این شخص با طرح پیشنهاد ازدواج ، اعتماد وی را جلب نموده و پس از گذشت مدت کوتاهی اقدام به کلاهبرداری 250 میلیون تومانی از شاکیه نموده است . 

پرونده در پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ : 

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع کلاهبرداری و به دستور بازپرس شعبه نهم دادسرای ناحیه یک تهارن ، پرونده جهت رسیدگی در اختیار پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت . 

اظهارات شاکی پرونده : 

شاکی پرونده پس از حضور در پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اظهاراتش به کارآگاهان گفت : " چندی پیش ، در سایت همسریابی با جوانی آشنا شدم که خودش را دارای مدرک دکتری در رشته معماری و همچنین فرزندخوانده یکی از جراحان مطرح کشور در زمینه مغز و اعصاب معرفی کرد ؛ پس از گذشت مدت زمان کوتاهی ، این شخص به بنده پیشنهاد ازدواج داد و به این شیوه و شگرد اعتماد مرا جلب کرد و در ادامه ضمن فریب بنده مبلغ دو میلیارد و 500 میلیون ریال به بهانه های مختلف گرفت . 

شکار دختران دم بخت به بهانه ازدواج/ پسر شیطان صفت را شناسایی کنید+تصاویر

شاکی پرونده در ادامه اظهاراتش به کارآگاهان گفت : " پس از گذشت مدتی ، درخواست بازپرداخت وجوهات پرداختی را نمودم که محمد با تهدید مدعی شد که اقدام به تهیه فیلم از من نموده و در صورت ادامه پیگیری جهت گرفتن پولِ خود ، او نیز اقدام به انتشار فیلم در شبکه های مجازی خواهـد کرد " . 

دستگیری متهم در حین ایجاد مزاحمت خیابانی : 

با توجه به حساسیت ایجد شده ، پرونده به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت ؛ در همان تحقیقات اولیه مشخص شد که متهم از مجرمین سابقه داری است که پیش از این نیز به اتهام کلاهبرداری به همین شیوه و شگرد دستگیر و روانه زندان شده و در حال حاضر نیز تحت تعقیب مرجع قضایی دادسرای ناحیه 2 تهران قرار دارد . 

در ادامه تحقیقات پلیسی جهت شناسایی مخفیگاه و دستگیری "محمد . م" ، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که وی به علت ایجاد مزاحمت خیابانی توسط عوامل کلانتری 101 تجریش دستگیر شده که بلافاصله با هماهنگی مرجع قضایی ، "محمد . م" (متولد 1361) در اختیار پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت . 

تحقیقات پلیسی : 

با انتقال "محمد . م" به پایگاه یکم پلیس آگاهی و ادامه ی تحقیقات ، محل سکونت مجردی متهم در محله امیرآباد شمالی شناسایی و در بازرسی از این محل ، تعداد زیادی گوشی های تلفن همراه متلق به افراد غیر کشف شد . 

با شناسایی صاحبان گوشی های تلفن همراه و مراجعه این افراد به پایگاه یکم آگاهی مشخص شد که تمامی مالباختگان ، زنان و دختران جوانی هستند که همگی از طریق شبکه های مجازی بویژه سایت همسریابی با متهم آشنا شدند .  

شکار دختران دم بخت به بهانه ازدواج/ پسر شیطان صفت را شناسایی کنید+تصاویر

این افراد پس از مواجه حضوری با متهم و شناسایی دقیق وی ، در اظهاراتی مشابه عنوان داشتند که متهم در زمان قرار ملاقات حضوری با ایشان ، به بهانه های مختلف از جمله گرفتن داشتن تماس تلفنی فوری اقدام به گرفتن گوشی های تلفن همراه از آنها کرده و نهایتا با سوء استفاده از اعتماد و غفلت این افراد اقدام به سرقت گوشی های تلفن همراه نموده و از محل متواری شده است . 

سرهنگ کارآگاه کرم یوسف وند ، رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت : " در ادامه رسیدگی به پرونده و مواجه حضوری متهم با شاکی اصلی پرونده ، متهم صراحتا به کلاهبرداری ، فریب و همچنین تهدید به انتشار تصاویر شاکی در شبکه های مجازی اعتراف نمود ؛ همچنین در ادامه تحقیقات ، متهم صراحتا به دهها فقره سرقت گوشی تلفن همراه از زنان و دختران جوان نیز اعتراف داشته است " . 

رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، در پایان این خبر با اشاره به دستور مقام قضایی مبنی بر انتشار بدون پوشش تصویر متهم عنوان داشت : " با توجه به اعتراف صریح متهم به دهها فقره سرقت به شیوه و شگرد مذکور ، شناسایی تعدادی از شکات و مالباختگان و به جهت شناسایی جرایم ارتکابی از سوی متهم و همچنین شناسایی سایر شکات ، مالباختگان و بویژه سایر افرادی که به دلایل مختلف تاکنون اقدامی جهت شکایت از متهم نداشته اند ، دستور انتشار بدون پوشش تصویر متهم از سوی بازپرس محترم پرونده صادر شده است ؛ لذا از کلیه شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصویر متهم شدند دعوت می شود تا جهت پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اتوبان شهید صدر ( مسیر شرق به غرب ) – ابتدای خیابان قلندری شمالی مراجعه نمایند " .

انتهای پیام/

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات