ترامپ: بریتانیا از اتحادیه اروپا خارج شود

نامزد جنجالی جمهوریخواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا امروز یکشنبه به مردم بریتانیا گفت که وی از خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا حمایت می کند.

خبرگزاری تسنیم: اعلام حمایت مجدد دونالد ترامپ نامزد جمهوریخواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا در شرایطی است که همه پرسی عضویت بریتانیا در این اتحادیه قرار است روز پنجشنبه برگزار شود.

ترامپ گفته است که بریتانیا در خارج از اتحادیه اروپا، عملکرد بهتری خواهد داشت. وی در مصاحبه با روزنامه ساندی تایمز تصریح کرد: من از خروج بریتانیا حمایت می کنم. من شخصا بیشتر مایل به خروج بریتانیا هستم، به خاطر دلایل زیادی، مثل کمتر شدن بروکراسی. ولی من شهروند بریتانیا نیستم. این تنها نظر شخصی من است.

وی افزود: من به دنبال روابط خوب بین المللی هستم اگر در انتخابات نوامبر به عنوان رئیس جمهور انتخاب شوم، از جمله با دیوید کامرون نخست وزیر بریتانیا.

کامرون پیش از این درخواست ترامپ برای ممنوعیت موقت ورود مسلمانان به آمریکا را احمقانه و اشتباه ارزیابی کرده است.

ترامپ در اظهاراتی در ماه می نیز گفته بود که بریتانیا در خارج از اتحادیه اروپا بهتر خواهد بود، آن هم به خاطر سطح بالای مهاجرت.

مردم انگلیس قرار است در همه پرسی 23 ژوئن یعنی 3 تیرماه در خصوص ادامه عضویت 43 ساله این کشور در اتحادیه اروپا تصمیم گیری کنند.نظرسنجی های مختلف انجام شده نشان می دهد اختلاف نظر زیادی بین شهروندان انگلیسی درباره این موضوع وجود دارد.

برای مشاهده اخبار مشابه با عنوان "ترامپ: بریتانیا از اتحادیه اروپا خارج شود" کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات