قیمت نفت سبک ایران: 47.5 دلار

خبرگزاری ایرنا: قیمت نفت خام سبک و سنگین ایران در بازارهای جهانی در هفته منتهی به ١٠ ژوئن (٢١ خردادماه) حدود دو دلار افزایش یافت و بیشترین رشد را در میان نفت خام های شاخص به خود اختصاص داد.

قیمت نفت خام سبک ایران در هفته منتهی به ١٠ ژوئن با یک دلار و ٩٣ سنت افزایش به ٤٧ دلار و ٥٨ سنت برای هر بشکه رسید، این در حالی است که میانگین قیمت نفت خام سبک ایران از ابتدای امسال تاکنون ٣٥ دلار و ٥٤ سنت برای هر بشکه ارزش داشت.

قیمت نفت خام سنگین ایران با یک دلار و ٩٥ سنت افزایش به ٤٥ دلار و ٥٤ سنت برای هر بشکه رسید، میانگین قیمت نفت سنگین ایران امسال تاکنون ٣٣ دلار و ١٢ سنت برای هر بشکه بود.
قیمت سبد نفتی اوپک نیز در هفته مورد بررسی، به ٤٧ دلار و ١١ سنت برای هر بشکه رسید که نسبت به هفته پیش از آن، یک دلار و ٧٧ سنت افزایش نشان می دهد.

هر بشکه نفت خام دابلیو.تی.آی آمریکا در هفته منتهی به ١٠ ژوئن با یک دلار و ١٣ سنت افزایش، ٥٠ دلار و ١٨ سنت برای هر بشکه معامله شد.

قیمت نفت خام شاخص برنت دریای شمال با یک دلار و ٣٦ سنت افزایش به ٤٩ دلار و ٨٩ سنت برای هر بشکه رسید.

همچنین قیمتهای نفت خام شاخص دوبی و عمان به ترتیب با یک دلار و ٤٥ سنت و یک دلار و ٦٨ سنت افزایش به ٤٧ دلار و ٤٧ سنت و ٤٧ دلار و ٨٢ سنت برای هر بشکه رسید.

تداوم ناامنی در نیجریه و حمله شورشیان به پایانه های صادرات نفت و اخبار منتشر شده درباره کاهش ذخیره سازی های نفت خام آمریکا باعث افزایش قیمت نفت خام شده است.

همچنین بحران سیاسی در ونزوئلا و کاهش تولید این کشور، نیز سبب نگرانی درباره روند عرضه نفت و در نتیجه افزایش قیمت ها شده است.

میزان صادرات نفت خام ایران در خردادماه جاری بین دو تا 2.1 میلیون بشکه در روز است.

برای مشاهده اخبار مشابه با عنوان "قیمت نفت سبک ایران: 47.5 دلار" کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات