ظریف به پاریس می‌رود

بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده سومین دور تور اروپایی وزیر خارجه کشورمان سه‌شنبه هفته جاری آغاز می‌شود.

خبرگزاری ایسنا: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده سومین دور تور اروپایی وزیر خارجه کشورمان سه‌شنبه هفته جاری آغاز می‌شود.

محمدجواد ظریف در جریان این سفر اروپایی به کشورهای فرانسه و هلند سفر خواهد کرد و با مقامات عالی‌رتبه این کشورها از جمله همتایان فرانسوی و هلندی خود دیدار و گفت‌وگو می‌کند.

سفر ظریف به این دو کشور اروپایی به دعوت رسمی وزیران خارجه فرانسه و هلند انجام می‌شود.

سفر  دیپلمات عالی‌رتبه کشورمان به فرانسه دو روزه خواهد بود و احتمالا وی با فرانسو اولاند، رئیس‌جمهوری فرانسه دیدار می‌کند.

وزیر امور خارجه کشورمان پس از سفر اروپایی‌اش برای شرکت در اجلاس سران سازمان شانگهای در ازبکستان به تاشکند می‌رود. ایران عضو ناظر این اجلاس است و دو کشور قدرتمند این سازمان، چین و روسیه از عضویت ایران در این سازمان استقبال کرده‌اند.

این احتمال وجود دارد که یکی از دستور کارهای این اجلاس عضویت ایران در سازمان شانگهای باشد. سال گذشته روند عضویت هند و پاکستان دو رقیب منطقه‌ای در این اجلاس مطرح شد و این دو کشور در اجلاس سال جاری به عنوان عضو شرکت خواهند کرد.

محمد جواد ظریف هفته گذشته در ادامه سفرهایش به کشورهای اروپایی به نروژ و آلمان رفت و پیش از آن نیز  در راس هیاتی تجاری به  کشورهای لهستان، سوئد، فلاند و لتونی رفته بود.

پس از اجرایی شدن برجام در سطح سیاسی، اقتصادی و تجاری حجم روابط ایران و اروپا و نیز رفت و آمدهای سیاسی افزایش یافته است.

برای مشاهده اخبار مشابه با عنوان "ظریف به پاریس می‌رود" کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات