علت خاموشی‌های خرداد 1326

در روزهای خرداد 1326 برق تهران دچار خاموشی‌های متعددی شد. طبق اعلام کفیل اداره برق تهران در آن دوره، تعمیر توربین‌های برق یکی از علت‌های اصلی خاموشی‌ها در این روزها بوده و برای تامین برق کامل تهران مجبور بوده‌اند از کارخانه‌های برق کارخانجات سیلو، بانک ملی، سیمان تهران و سلطنت‌آباد کمک بگیرند.

مهندس شروقی، کفیل اداره برق تهران اعلام کرد: علت خاموشی‌های برق تهران در روزهای خرداد 1326 ربطی به سوراخ شدن کوره‌های کارخانه برق تهران ندارد. براساس صحبت‌های او که روز 30 خرداد 1326 در جراید به چاپ رسیده است، تعمیر توربین‌های برق یکی از علت‌های اصلی خاموشی‌ها در این روزها بوده و برای تامین برق کامل تهران مجبورند از کارخانه‌های برق کارخانجات سیلو، بانک ملی، سیمان تهران و سلطنت‌آباد کمک بگیرند.

او گفت: دیگر کارخانه برق تهران 11 سال است که مدام در حال کار کردن است و کاملا فرسوده شده است و ما در نظر داریم از کارخانجات برق پلور و بیمارستان پانصد تختخوابی هم کمک بگیریم.

او همچنین توضیح داد: یک کارخانه برق از ارتش آمریکا خریده‌ایم که 6 هزار کیلووات قدرت دارد و قرارداد نصب آن را بسته‌ایم و تا چند ماه دیگر به کار می‌افتد و یک کارخانه برق که از کمپانی «اشکودا» قبل از جنگ جهانی خریداری کرده‌ بودیم، قرار حکمیت آن را هم بسته‌ایم و قدرت این کارخانه 20 هزار کیلووات است.

او در پایان اشاره کرد: تهران به 50 هزار کیلووات برق نیاز دارد و به این خاطر قرارداد دیگری با کمپانی «میچل جنرال» بسته‌ایم که یک کارخانه برق 20 هزار کیلوواتی به ما بفروشد و ما آن را در منطقه اوشان راه بیندازیم تا هم از زغال برای سوخت و هم از آب خنک آنجا استفاده شود.

منبع: دنیای اقتصاد

برای مشاهده اخبار مشابه با عنوان "علت خاموشی‌های خرداد 1326" کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات