شرایط روزه داری برای بیماران تنفسی

به گزارش افکارنیوز،

نادر حیدر‌زاده گفت: بیمارانی که به انواع آلرژی‌ها به ویژه آلرژی‌های تنفسی که به علت عوامل استنشاقی موجود در هوا تشدید می‌شود، مبتلا هستند به شرط احتیاط و دوری از عوامل تشدید کننده مجاز به روزه داری هستند.

وی افزود: بیشتر داروهایی که در آسم مورد استفاده قرار می‌گیرد، به صورت دو نوبت در روز مصرف می‌شوند که می‌توان دفعات مصرف دارو را برای ساعات سحر و افطار تنظیم کرد؛ لذا افرادی که بیماریشان به این ترتیب تحت کنترل قرار می‌گیرد منعی برای روزه داری ندارند.

حیدر‌زاده، درباره افرادی که آسم شدید دارند نیز گفت: بیمارانی که آسم شدید و کنترل نشده دارند و باید در طول روز نیز دارو مصرف کنند مجاز به روزه داری نیستند.

وی درباره شرایط روزه داری بیمارانی که در طول روز از اسپری استنشاقی استفاده می‌کنند، گفت: برخی از مراجع تقلید استفاده از این نوع اسپری‌ها را باطل کننده روزه نمی‌دانند؛ بنابراین توصیه می‌شود که این دسته از بیماران به منظور رعایت جوانب شرعی، به رساله مرجع تقلید خود رجوع کنند.

برای مشاهده اخبار مشابه با عنوان "شرایط روزه داری برای بیماران تنفسی" کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات