شاپور محمدی خبر داد: حذف 348 مجوز غیرضروری در کسب و کار کشاورزی

اقتصاد > اقتصاد کلان - معاون وزارت اقتصاد و امور دارایی گفت: 348 مجوز غیرضروری کسب و کار در بخش کشاورزی در یک سال و نیم گذشته حذف شده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از وزارت جهاد کشاورزی، شاپور محمدی در حاشیه نشست هم اندیشی تبیین مرحله سوم اجرای قانون اصلاح مواد (1)، (6) و (7) سیاست های کلی اصل 44 که در محل این وزارتخانه برگزار شد، افزود: در وزارت جهاد کشاورزی اقدام های موثری برای حذف مجوزهای غیرضروری کسب و کار در زیربخش های مختلف انجام شده است؛ به طوری که در یک سال و نیم گذشته، شمار این مجوزها از 444 مورد به 96 مورد رسیده است که به مردم و فعالان این بخش کمک خواهد کرد.

وی بر بهینه سازی فرآیندها و کوتاه شدن زمان صدور مجوزها تاکید کرد و گفت: با الکترونیکی سازی ممکن است زمان فرآیندها کوتاه نشود اما سرعت افزایش می یابد و هدف نهایی ما نیز کوتاه کردن زمان صدور مجوز کسب و کار است.

عضو هیات مقررات زدایی مستقر در وزارت اقتصاد و امور دارایی گفت: تلاش ما این است که در چهار ماه مرحله بهینه سازی و تسهیل فرآیندهای صدور مجوزهای کسب و کار دستگاه ها و وزارتخانه ها به پایان برسد.
به گزارش ایرنا، رهبر معظم انقلاب سیاست‌های کلی اصل 44 قانون اساسی را در خرداد 1384 ابلاغ و در آن تاکید کردند اجرای این سیاست‌ها مستلزم تصویب قوانین جدید یا تغییر در قوانین موجود است و باید دولت و مجلس شورای اسلامی در این زمینه با یکدیگر همکاری کنند.

ایشان هدف از این سیاست ها را شتاب بخشی به رشد اقتصاد ملی، گسترش مالکیت در سطح عموم مردم به منظور تامین عدالت اجتماعی، ارتقای کارایی بنگاه‌های اقتصادی و بهره‌وری منابع مادی و انسانی و فناوری، افزایش رقابت‌پذیری در اقتصاد ملی، افزایش سهم بخش‌های خصوصی و تعاونی در اقتصاد ملی، کاهش بار مالی و مدیریتی دولت در تصدی فعالیت‌های اقتصادی، افزایش سطح عمومی اشتغال، تشویق اقشار مردم به پس‌انداز و سرمایه‌گذاری و بهبود درآمد خانوارها اعلام کردند.

22339

برای مشاهده اخبار مشابه با عنوان "شاپور محمدی خبر داد: حذف 348 مجوز غیرضروری در کسب و کار کشاورزی" کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات