قبول شدگان دوره شبانه کارشناسی ارشد در صورت عدم ثبت نام از کنکور سال بعد محروم نمی شوند

جامعه > مشکلات مردم - ثبت نام در دوره های شبانه یا غیرانتفاعی برای آزمون کارشناسی ارشد سبب محرومیت سالهای بعد از آزمون نمی شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، کاربری در صفحه مشکلات مردم نوشته است:" با توجه به اینکه زمان انتخاب رشته ارشناسی ارشد است اگر من در دوره شبانه ثبت نام کنم و نروم سال بعد محروم می شوم؟"


در این باره حسین توکلی مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور گفت:داوطلبی که در نوبت دوم یعنی دوره شبانه یا موسسات غیر انتفاعی و پردیس‌های خودگردان پذیرش شود اما ثبت‌نام نکند،می‌تواند در آزمون سراسری سال آینده نیز شرکت کند و از شرکت در آزمون محروم نمی‌شود.
او با بیان اینکه اگر داوطلبی در یکی از دوره‌های شبانه،موسسات غیر انتفاعی و پردیس‌های خودگردان ثبت‌نام کند می تواند سال بعد هم در آزمون شرکت کند ادامه داد: اگر دانشجویی قصد انصراف از تحصیل در این دانشگاهها را داشته باشد،می تواند پس از تسویه حساب مجددا در آزمون سال بعد شرکت کند.
توکلی تاکید کرد: اما اگر داوطلبی در آزمون‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد نوبت اول(دوره های روزانه) پذیرش شود اما برای ثبت‌نام اقدام نکند،از شرکت در آزمون سال آینده محروم می‌شود.

45232

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات