سمبی,آبشاری در دل جنگل های بکر شمال ایران+تصاویر

آبشار سمبی یکی از آثار دیدنی دیگری است که طبیعت در خطه شمالی ایران خلق کرده است.

آبشار سمبی

آبشار سمبی یکی از آثار دیدنی دیگری است که طبیعت در خطه شمالی ایران خلق کرده است. این آبشار در دل جنگل جاری‌ و آوای آب و برگ، اینجا شنیدنی است.

شهر هام، سرزمین افسانه‌های عرفانی و كوچكترین شهر جهان

این آبشار در مجاورت «روستای یخکش» از توابع شهرستان بهشهر در مازندران قرار دارد. «یخکش» از شمال به جنگل‌های سرسبز رشته کوه البرز و «هزارجریب»، از جنوب به رودخانه بزرگ نکا، از شرق به روستای اوارد و از غرب به روستای پچیم منتهی می‌شود. در این منطقه آبشار زیبای «سمبی» که در مسیر رودخانه‌ای به همین نام قرار دارد، جاری‌ست. آبی که که از ارتفاعات اطراف سرچشمه می‌گیرد بعد از حدودا دویست متر جاری شدن در جنگل، از ارتفاع سی‌متری از چندین مسیر به پایین می‌ریزد. در پایین‌دست آبشار، برکه‌ی زیبایی ایجاد شده است که از زیبایی آن را دو چندان کرده است. اگر تماشاچی این آبشار بودید، چشمهای‌تان را ببندید، لحظاتی دور از هیاهوی شهر به صدای باد لابه‌لای درختان گوش دهید، هوای ناب جنگل را نفس بکشید و به قول سهراب جور دیگری ببینید.

شهر هام، سرزمین افسانه‌های عرفانی و كوچكترین شهر جهان

جنگل‌های انبوه این منطقه با داشتن درختان بلندقامتی مانند سرخ‌دار (سوردار)، موزی، انجیلی، کچب و... مناظر زیبایی را ایجاد کرده‌اند. حیات وحش این منطقه نیز دیدنی است.  پلنگ، خرس، گرگ، روباه، شغال و پرندگانی از قبیل تیرنگ، کبک، کبوتر صحرایی و... از حیوانات این منطقه هستند.

شهر هام، سرزمین افسانه‌های عرفانی و كوچكترین شهر جهان

دالاهو

اخبار مرتبط:

آبشار بولا، آبشار خزه‌ای عریض زیبایی خارق العاده در مازندران+عکس

آبشار زیبای طوف کما+تصاویر

تصاویر زیبا / نمایی از آبشار مصنوعی اهواز

آبشار زیبای مارگون عریض‌ترین آبشارایران +تصاویر

آبشار زیبا و فوق العاده ورزان در گیلان+تصاویر

برای مشاهده اخبار مشابه با عنوان "سمبی,آبشاری در دل جنگل های بکر شمال ایران+تصاویر" کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات