آیامی دانستیداستفاده ازدستمال مرطوب برای کودکان مضر است؟

آ‍ژانس ملی امنیت دارویی و محصولات بهداشتی در فرانسه هشدار داد: فنوکسی اتانول، نوعی ماده شیمیایی از خانواده اتر است که در محصولات آرایشی بهداشتی به کار می‌رود و مصرف آن برای کودکان زیر 3 سال توصیه نمی‌شود.

استفاده از دستمال مرطوب برای کودکان

 این ماده شیمیایی در شامپو، خمیردندان، دستمال مرطوب، انواع شوینده‌ها و سایر مواد آرایشی بهداشتی وجود دارد و مصرف آن در کودکان، خطر ایجاد مسمومیت را به همراه دارد.


 محققان توصیه می‌کنند در تولید دستمال‌های مرطوب مخصوص پاک کردن کودک ، از این ماده شیمیایی استفاده نشود و میزان غلظت این ماده در سایر محصولات بهداشتی ویژه کودکان از 1 درصد به 0.4 درصد کاهش یابد.

 ماده فنوکسی اتانول قابلیت جذب بالایی دارد و از طریق پوست در بدن کودک نفوذ می‌کند. اگرچه مصرف کوتاه مدت آن عوارض قابل توجهی ندارد و باعث ایجاد حساسیت‌های پوستی نیز نمی‌شود، اما مصرف مداوم آن باعث سوزش چشم می‌شود.


آژانس، گزارش تحقیقات خود را در اختیار کمیته علمی اروپا برای ایمنی مصرف کننده قرار داد تا در خصوص مصرف این ماده در تولید محصولات بهداشتی برای کودکان تجدید نظر کند.

نی نی بان

اخبارمرتبط :

پوشک کودک رازودبه‌زودعوض کنید

چه وقت و چگونه کودک‌ام را از پوشک بگيريم

ده مشکل ناشی از پوشک بچه

از پوشک گرفتن بچه، ۵راهکار طلایی!

با سوختگی ناشی از پوشک در شیرخواران چه‌ کنیم؟

برای مشاهده اخبار مشابه با عنوان "آیامی دانستیداستفاده ازدستمال مرطوب برای کودکان مضر است؟" کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات