تجدید میثاق 237 نماینده با رهبر انقلاب

خبرگزاری مهر: ۲۳۷ نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در پایان جلسه علنی امروز مجلس با انتشار بیانیه ای حمایت خود را از بیانات و رهنمودهای مقام معظم رهبری و دیدار هفته گذشته با کارگزاران نظام اعلام کردند.

در این بیانیه آمده است:

«بسم الله الرحمن الرحیم

وَأَعِدُّواْ لَهُم مَّا اسْتَطَعْتُم مِّن قُوَّةٍ

سپاس خداوندی را سزاست که نعمت رهبری شجاع و آگاه و دوراندیش را برما ارزانی کرد تا افق خورشید تدبیرش روشنگر راهمان باشد. ما نمایندگان مجلس شورای اسلامی با حمایت قاطع از سخنان مقام معظم رهبری در جمع کارگزاران نظام و سران قوا، مدیران ارشد دستگاه های مختلف و عناصر فعال سیاسی، اجتماعی و فرهنگی دولت، مجلس و قوه قضائیه را به نکات زیر که الهام گرفته شده از فرمایشات مقام معظم رهبری است، یادآور می شویم؛

کارگزاران نظام با شناخت ظرفیت های عظیم کشور، برنامه ریزی و اولویت بندی برای حل مشکل اساسی رکود و بیکاری و تحقق اقتصاد مقاومتی را شتاب بخشند و موجب مصونیت و اقتدار بیشتر کشور و ملت شوند.

توجه به صنایع کوچک و متوسط و شرکت های دانش بنیان، جلوگیری از واردات کالاهایی که مشابه داخلی دارند یا مورد نیاز کشور نیستند، تبدیل تجهیزات فرسوده صنایع، توجه بیشتر به بخش کشاورزی و تمرکز و سرمایه گذاری بر تولید و صادرات فرآورده های نفتی به جای خام فروشی که می تواند باعث تحرک اقتصادی و ایجاد اشتغال شود، باید مورد توجه جدی دولت و مسئولان قرار بگیرد.

ما با سپاس فراوان از مذاکره کنندگان کشورمان، از همه موافقان و مخالفان برجام می خواهیم که با شیوه ای منصفانه و با بیان محسنات و معایب، از هرگونه سخنان مبالغه آمیز در مخالفت یا موافقت برجام پرهیز کنند. ما بر اساس دستور صریح قرآن کریم مبنی بر وفای به عهد و پیمان، تا زمانی که طرف مقابل به تعهدات خود پایبند باشد بر عهد خود در برجام پایبند خواهیم بود و در صورت بدعهدی طرف مقابل درسی فراموش ناشدنی نسبت به پیمان شکنان می دهیم و استکبار به ذات را از نقض پیمانش پشیمان خواهیم کرد.

صنعت راهبردی هسته‌ای باید حفظ شده و توسعه یابد و فعالیت های این صنعت و نیروی انسانی توانای آن و امکان رسیدن آن به وضعیت قبلی، همواره باید مورد مراقبت و توجه قرار گیرد. ما در برابر رفتار جنایت آمیز و همراه با عناد  استکبار جهانی که موجودیت جمهوری اسلامی ایران را نشانه گرفته است، باید براساس فرمان صریح قرآن کریم، قوت و قدرت ایمانی، ‌اقتصادی، اجتماعی، دفاعی، علمی، سیاسی و جمعیتی خود را افزایش دهیم و با تمام نقشه های شوم استکبار جهانی و صهیونیسم بین‌الملل مقابله کنیم.

حفظ وحدت و انسجام ملی با وجود همه اختلافات و سلایق گوناگون سیاسی و حمایت و نقد منصفانه و توجه ویژه به منافع ملی و افزایش مصونیت و اقتدار کشور و روحیه استکبار ستیزی، همواره باید مورد توجه مردم، مسئولان و گروه‌های سیاسی-اجتماعی قرار گیرد.

ما نمایندگان مجلس شورای اسلامی بار دیگر با رهبر معظم انقلاب اسلامی تجدید میثاق می کنیم که در تحقق رهنمودهای دقیق و راهگشا و انقلابی معظم له، از هیچ تلاشی فروگذار نکنیم.

والسلام علیکم و رحمه الله برکاته»

برای مشاهده اخبار مشابه با عنوان "تجدید میثاق 237 نماینده با رهبر انقلاب" کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات