هدر رفتن روزانه 15 هزار تن غذا در تهران

خبرگزاری مهر: مدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران گفت: روزانه ۱۵ هزار تن غذا در تهران دور ریخته می‌شود.

فرزاد هوشیار، مدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران شب گذشته در طرح «یه لقمه مهربونی» با حضور در کوره پزخانه های منطقه ۲۰ با بیان اینکه در تهران بیش از ۴۰ هزار پلاک فقیر شناسایی کردیم، گفت: از این مجموع، ۱۵ هزار پلاک به معنای واقعی نیازمند نان شب هستند.

۲۰۰ هزار خانوار تهرانی درآمد کمتر از ۷۰۰ هزار تومان دارند

وی افزود: ما در تهران ۲۰۰ هزار نفر داریم که مجموع خانواده آنها کمتر از ماهانه ۷۰۰ هزار تومان درآمد دارند و اکثر آنها بالای ۴ نفر هستند.

مدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران گفت: روزانه در تهران فقط ۶ هزار گوسفند و گاو (گوشت گرم) مصرف می شود و ۶۰۰ هزار پلاک، ۲۵ درصد درآمدشان صرف هزینه فست فودها می شود. قطعا با بخشی از این درآمدها می توان گرسنگان را اطعام کرد.

هوشیار با اشاره به فعالیت «یک لقمه مهربونی» تصریح کرد: ما تهران را به ۶۰ کلونی فقیرنشین تقسیم کردیم و از مردم خواستیم در ماه رمضان غذای مازاد یا افطاری خود را به مردم فقیر دهند یا به ازای هر غذا ۱۰ هزار تومان به فقرا اختصاص دهند.

وی ادامه داد: تاکنون ۳۶ میلیون تومان جمع شده و پیش بینی ما این است که تا پایان ماه رمضان این مبلغ به ۱۰۰ میلیون تومان برسد.

۳۵ درصد غذای تهرانی ها دور ریخته می شود

مدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران افزود: بر اساس آمار ۳۵ درصد غذای تهرانی ها روزانه دور ریخته می شود. ما می خواهیم با فرهنگ سازی درست و مدیریت غذایی، این غذاها جمع آوری و در اختیار فقرا قرار گیرد.

هوشیار با اعلام شماره تماس ۴۳۷۹ گفت: شهروندان تهرانی می توانند با تماس با این شماره، مازاد غذای خود را در اختیار فقرا قرار دهند. از ابتدای این طرح تاکنون ۳۶ هزار و ۸۰۰ بسته غذایی در اختیار فقرا قرار گرفته و پیش بینی ما این است که تا پایان ماه رمضان این عدد به بیش از ۱۲۴ هزار برسد.

برای مشاهده اخبار مشابه با عنوان "هدر رفتن روزانه 15 هزار تن غذا در تهران" کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

تبلیغات