برخورد جنون‌آمیز حاکمان بحرین با «جمعیت وفاق ملی» بحران‌زاست

نسخه چاپيارسال به دوستان http://fna.ir/5HNWL6 کپی

آدرس مورد نظر کپی شد

در بیانیه مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی تاکید شده است که رفتار اخیر و جنون آمیز حکام بحرین با «جمعیت وفاق ملی» نه فقط به حل بحران آن کشور کمک نمی‌کند بلکه آن را پیچیده‌تر می‌سازد و امنیت و ثبات این کشور را به مخاطره می‌اندازد.

خبرگزاری فارس: برخورد جنون‌آمیز حاکمان بحرین با «جمعیت وفاق ملی» بحران‌زاست

به گزارش خبرگزاری فارس، مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی طی بیانیه‌ای برخورد دور از درایت سیاسی اخیر دولت بحرین با مخالفان به‌خصوص با بزرگترین تشکل سیاسی آن کشور یعنی «جمعیت وفاق ملی» را بشدت محکوم کرد.

در ابتدای ایت بیانیه آمده است: رفتار جنون آمیز حاکمان بحرین در برخورد با گروه‌های مخالف مسالمت آمیز  این کشور و بخصوص جمعیت وفاق ملی و دبیر‌کل این جمعیت یعنی شیخ علی سلمان نه فقط نشان بی‌تدبیری و هوشیاری سیاسی بلکه نوعی جنون سیاسی است که اوضاع کشور را وخیم‌تر از قبل می‌سازد و ممکن است گروه‌های زیادی از جوانان مخالف، بعد از آن‌که از فعالیت‌های مسالمت آمیز خود مأیوس شده، دست به جنگ مسلحانه بزنند.

این بیانیه تصریح می‌کند: مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی از حاکمان بحرین می‌خواهد تا دست از این رفتار‌های قهرآمیز که بحرین را با خطر فروپاشی مواجه می‌سازد و امنیت و ثبات و وحدت ملی را به مخاطره می‌اندازد دست بردارد. از دولت بحرین می‌خواهیم تا رفتاری توأم با تدبیر و حکیمانه و عاقلانه با مخالفان خود بخصوص با بزرگترین تشکل سیاسی مخالف آن کشور یعنی جمعیت وفاق ملی و دبیر‌کل آن شیخ علی سلمان مجاهد و مقاوم داشته باشد.

از خداوند متعال خیر و صلاح ملت بحرین و پیروزی عاجل مجاهدین این کشور مظلوم را خواهانیم.

پیام تبریک دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی برای نخست‌وزیر عراق به مناسبت آزادی فلوجه

همچنین آیت‌الله محسن اراکی دبیر‌کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در پیامی خطاب به «حیدر العبادی» نخست وزیر عراق، مردم صبور و نیروهای مسلح و مشترک این کشور، گفت: بنده و مردم ایران اطمینان داریم که مسیر تحقق پیروزی‌های بزرگ در برابر دولت و مردم عراق، نیروهای مسلح ارتش و نیروهای مردمی و عشایر و دیگر نیروهای مردمی باز است و خداوند مردم صبور این کشور را تا رسیدن به پیروزی نهایی بر تروریست‌ها و حامیان آنها یاری می‌رساند.

وی اظهار داشت: ما این پیروزی‌های بزرگ را به مردم، دولت پیروز، نیروهای شجاع عراقی، الحشد الشعبی و عشایر مجاهد و قهرمان تبریک عرض می‌کنیم  و با اطمینان کامل می‌گوییم که خداوند سبحان و بزرگ، شما و مردم عراق و ارتش و سایر نیروهای مردمی را تا پیروزی کامل بر تروریست‌های تکفیری داعش و حامیان طاغوتی و ستمگر آن یاری می‌رساند.

آیت‌الله اراکی خاطرنشان کرد: در آینده‌ای نزدیک شاهد پیروزی‌های بزرگ برای شما و مردم مؤمن و صبور عراق و نیروهای مسلح  و نیروهای مردمی قهرمان هستیم؛ پیروزی‌هایی که از عراق و مردم و نیروهای آن الگویی نمونه، برای دیگران قرار می‌دهد و رویدادی جاودان می‌شود که تاریخ آن را فراموش نمی‌کند.

انتهای پیام/

http://fna.ir/5HNWL6
برای مشاهده اخبار مشابه با عنوان "برخورد جنون‌آمیز حاکمان بحرین با «جمعیت وفاق ملی» بحران‌زاست" کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات