شیعی: به برانکو و کی‌روش کاری ندارم اما باید اولویت تیم ملی باشد/برای دبیرکلی به هیچکس قولی نداده‌ایم

نسخه چاپيارسال به دوستان http://fna.ir/8QTEBU کپی

آدرس مورد نظر کپی شد

عضو هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال گفت: برای دبیرکلی فدراسیون فوتبال هیچ قولی به کسی نداده‌ایم.

خبرگزاری فارس: شیعی: به برانکو و کی‌روش کاری ندارم اما باید اولویت تیم ملی باشد/برای دبیرکلی به هیچکس قولی نداده‌ایم

به گزارش خبرگزاری فارس، هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال در حالی شب گذشته برگزار شد که همچنان طلسم انتخاب دبیرکل و نایب رئیس دوم شکسته نشده و همچنان این دو پست کلیدی خالی باقی ماند.

بر همین اساس گفت و گویی را با محمود شیعی عضو هیأت رئیسه فدراسیون انجام دادیم که متن آن را در زیر می‌خوانید:

فارس: بحث انتخاب دبیرکل و نایب رئیس فدراسیون فوتبال به کجا رسید؟

باید رئیس فدراسیون فوتبال دبیرکل پیشنهادی‌اش را معرفی کند تا رأی گیری در این خصوص انجام شده و تأیید یا عدم تأیید فرد پیشنهاد بستگی به این آرا دارد. این اتفاق در این 2 جلسه رخ نداده و اقدامی از سوی رئیس فدراسیون انجام نشده است. ما همچنان منتظر هستیم به محض اینکه دبیر پیشنهادی اعلام شود هیأت رئیسه نظرش را ارائه کند.

فارس: یعنی این اقدام که دبیرکل معرفی نمی‌شود را محکوم می‌کنید؟

محکوم که خیر اما منتظریم این اتفاق بیفتد. تا به حال دو جلسه داشته‌ایم و به نظر می‌رسد تاج هم در حال بررسی‌های خود است.

فارس: دبیرکل و نایب رئیس دو پست کلیدی محسوب می‌شوند و یک و ماه و نیم از انتخاب تاج گذشته است. از وی توضیحی در این خصوص نخواستید؟

پپیگیر هستیم هرچه سریع‌تر این اتفاق بیفتد و تاج هم پیگیر موضوع است. در این خصوص شب گذشته هم بحث خاصی نشد و ما فقط منتظر پیشنهاد فرد مورد نظر تاج برای دبیرکل هستیم.

فارس: صحبت از تغییرات در کمیته‌های مختلف فدراسیون به گوش می‌رسد.

احتمال تغییرات زیاد است و خواسته هیأت رئیسه هم همین است که یک تغییرات درست و حسابی منطبق بر آنچه که خواسته ما هست به زودی در فدراسیون انجام شود.

فارس: بحث سرمربی تیم ملی نوجوانان به کجا رسید؟ گفته می‌شود گزینه‌های زیادی برای سرمربیگری تیم ملی نوجوانان وجود دارد.

معینی در این مورد توضیحاتی را ارائه کرد. البته اگر گزینه‌‌ها زیاد باشد یعنی برنامه‌ای برای انتخاب وجود ندارد و مشخص می‌شود که تعجیل در برکناری سرمربی صورت گرفته است. البته مسئول کمیته جوانان به این دلیل در هیأت رئیسه حاضر شد تا متوجه شویم نقش این کمیته در جریانات اخیر چه بوده است؟ بالاخره این تیم حدود 51 بازی انجام داده و به معینی گفتم اگر بنا بر تغییرات بود باید این کار زودتر صورت می‌گرفت و این نشان می‌دهد که کنترل و پایش شما دیر انجام شده است چون فقط 3 ماه به آغاز رقابت‌های قهرمانی آسیا باقی مانده که معینی در پاسخ گفت زمان باقی مانده و این اقدام را به یک شوک برای تیم ملی جوانان تعبیر کرد.

فارس: البته تمام تیم‌های ملی باید زیر نظر کادرفنی باشند اما گویا تیم ملی بزرگسالان از این قاعده مستثنی است. در این خصوص پیگیری نکردید.

این بحث را هم پیگیری می‌کنیم. البته ما به تازگی وارد سیستم شده‌ایم و باید آرام آرام کارها را انجام دهیم اما مطمئناً مواردی که قانونی باشد را پیگیری خواهیم کرد.

فارس: گفته می‌شود در هیأت رئیسه برای برخی موارد از جمله انتخاب دبیرکل دودستگی وجود دارد.

این خط‌کشی‌ها را قبول ندارم.

فارس: حتی گفته می‌شود که شما و 3 نفر دیگر به عزیزی‌خادم برای دبیرکلی فدراسیون به وی قول داده‌اید؟

هیچ قولی به هیچ کسی نداده‌ایم. شخصا بنده آدم مستقلی هستم و این بحث‌هایی که می‌شود را خیلی قبول ندارم. در واقع مواردی که بر اساس واقعیات و به صلاح فوتبال باشد را منطبق بر آن تصمیم‌گیری می‌کنیم و به صراحت می‌گویم که وامدار هیچکسی نیستیم. بنده شخصیت مستقلی دارم و در چارچوب مسائلی که برشمردم تصمیم گیری می‌کنم.

فارس: بحث استعفای تاج به خاطر عدم انتخاب اسدی در هیأت رئیسه صحت دارد؟

اصلا این طور مسائل نبوده است. اتفاقا در یک فضای تعاملی، مباحث مطرح شده و جمع‌بندی‌هایی انجام شد.

فارس: اعمال نفوذ وزارت ورزش در فدراسیون را قبول دارید؟ تاج منتظر تغییرات در وزارت ورزش است؟

این موارد را از خود تاج بپرسید. من در جریان نیستم و سعی نمی‌کنم وارد این بازی‌ها شوم. من مستقل هستم و بر اساس واقعیات تصمیم گیری می‌کنم و زیر بار مسائل غیرمنطقی نیز نخواهیم رفت.

فارس: گفته می‌شود شاید سفر تیم ملی به ارمنستان لغو شود.

خبر ندارم. در این مورد صحبتی انجام نشد.

فارس: در خصوص دعوای کی‌روش و برانکو حق را به چه کسی می‌دهید؟

فکر می‌کنم باید آن چیزی که مصلحت فوتبال ایران است انجام شود و در واقع آن چیزی که فدراسیون فوتبال تعیین می‌کند باید اجرایی شود. به برانکو یا کی‌روش کاری ندارم اما چیزی که فدراسیون می‌خواهد را باید هر هیأتی و هر باشگاهی انجام دهند چون تقویت فوتبال ما در این است که یک فدراسیون قدرتمند و قابل اعتمادی داشته باشیم. در حال حاضر فکر می‌کنم تیم ملی اولویت همه ماست و باید اول این تیم را ببینیم.

فارس: از پیکان چه خبر؟ مذاکره با آندو به کجا رسید؟

با آندو صحبت خاصی نداشتیم. آندو هم برنامه‌هایی دارد که منتظر تصمیم او هستیم. اگر توانستیم و شرایط ما ایجاب کرد که حتما با او صحبت خواهیم کرد که هنوز در این خصوص انجام نشده است.

انتهای پیام/ا

http://fna.ir/8QTEBU

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات