واکنش کاربران‌ به حواشی درآمد چند صدمیلیونی برخی پزشکان/منکر اهمیت شغل‌ پزشکان نیستم، معترض بی‌عدالتی‌ام

جامعه > سلامت - مخاطبان خبرگزاری بعد از انتشار خبر فیش حقوقی چند صدمیلیونی پزشکان که در فضای مجازی هم دست به دست می‌شد، واکنش نشان دادند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، از چند روز پیش که خبر درآمدهای چند صدمیلیونی پزشکان منتشر شد، حواشی زیادی در این رابطه فضای مجازی را پر کرد. این خبر واکنش های زیاد و متفاوتی داشت. حساسیت‌های ایجاد شده سبب شد تا وزارت بهداشت بلافاصله واکنش نشان دهد و به گفته سخنگوی وزارت بهداشت؛ علت اینکه وزارت بهداشت با این سرعت به این موضوع واکنش نشان داد این است که حسابمان پاک است.

اما انتشار این خبر و خبر حقوق دو میلیاردی در وزارت بهداشت واکنش‌هایی را به دنبال داشت. محمود یکی از کاربران خبرآنلاین در اولین اظهار نظرها نوشته است:‌ «مهم نیست که یه کارگر با ماهی 800 هزارتومن باید نصفشو بده کرایه خونه و بقیه رو آب و برق و گاز، باد هوا میخوره و روزگار میگذرونه.» این کامنت واکنش های بسیاری در پی دارد.  

یکی از کاربران خبرآنلاین که نام خود را در بخش نظرات ذکر نکرده، در مقابل نظر محمود نوشته است: «همه جا پزشکان پر درامدند. پزشک درس خونده زحمت کشیده. حالا نون درسش رو میخوره. اگر مردند جلوی اختلاس‌های میلیاردی رو بگیرن.»

یکی دیگر از کابران در مقابل نظر محمود نوشته است: «طرف عمرشو تلف کرده، اون کارگرم میتونس درس بخونه.»

اما مسعود در اظهار نظری تند و صریح نوشته است؛ «عزیز ناشناس کدام پزشک پول درس خوندنشو خورده؟ 25 درصدشون که سهمیه هستن بقیه هم بچه های ادمهای پولدار که تو بهترین کلاسهای کنکور درس خوندن و اخر سر هم سوالات کنکور رو پدر محترم با پول خریده و تحویل عزیزانش داده. بابا مردم میفهمن.بخدا مردم اینارو میدونن.» 

یکی دیگر از کاربران خبرآنلاین با نام «از اختلاس به فیش پزشکان» نوشته است؛ «یه مساله واسه من عجیبه، چی شد یوهو قضیه از انواع اختلاسها رانتهای واردات پورشه و شکر و برنج، انواع مفاسد اقتصادی، پرونده های زمین خواری، حفر چاههای عمیق با مجوزهای خاص یا بدون مجوز و بدبخت کردن سایر کشاورزها و....چرخید سمت فیش حقوقی پزشکای متخصص؟؟ تقصیر اون پزشک نیست که کارگر ماهی 800هزار میگیره، تقصیر اون کسایی هست که با انواع بیفکریها وضعیت اقتصادی کشور رو به اینجا رسوندن. نمیگم فیش چندین میلیونی پزشک درسته ولی تو همه کشورها پزشکای متخصص یه قشر مرفه هستن، مثلا الان گیر بدیم چرا پروفسور سمیعی پولداره، تو کشورهای دیگه کارگر حقوقشو سر وقت میگیره و عادلانه ولی اینجا الان یه جوی را افتاده که ذهنها رو از قضایای مهمتر منحرف کنه»

یکی دیگر از کاربران نیز عنوان کرده است؛ «اقاي عزيز درس با پول ملت و حذف بعضا بعضي از باهوش هاي كشور سر چند تا تست خونده يعني اوني كه رتبه اش 1200 منطقه 2 بوده با 1500 چقدر فرقش بوده و اوني كه خودت ميدوني با سهميه هاي هيات علمي و ... كه ماشالله اينقدر زياده نميتونم بنويسم پزشك شده بايست حقوقش اينطور باشه بعد اوني مثل من كه رياضي خوندم و شريف دكتري گرفتم توي رشته برق ماهي 2 ميليون با منت بهم بدن يا همون كارگري كه شما ميگي خب اگر نبودن شما واسه كي كلاس ميگذاشتي همه شغل ها محترم هستن ولي درآمدها بايست عادلانه باشه.»

فرد دیگری نوشته است؛ «زیر میزی حق پزشکان است، حقوق میلیاردی حقشونه، فقط انتقاد حقشون نیست، جریان سریال در حاشیه و اون حرکات شنیع پزشکان رو مردم فراموش نکردن.»

در این میان، یک کاربر بی‌نام می‌نویسد: «اون دوستی که گفتند پزشکان درس خوندن. این همه افراد دیگر هم درس خوانده اند. اصلا حقوقشون نه در سطح پزشکان بلکه قابل مقایسه هم نیست. به علاوه ما یک معیار معتبر دیگر هم داریم: سطح درآمد پزشکان در دنیا هم به طور کلی و هم در مقایسه با سایر مشاغل در هر کشور الان خیلی از کسانی که در رشته های مهندسی، پایه و ... درس خوانده اند البته در دانشگاه‌های خوب دارند مهاجرت می‌کنند چون واقعا هیچ آینده ای در ایران ندارند و در همین احوالات پزشکان سطح درآمدشان بسیار بالاتر از سطح جهانی است.»

فریبرز نیز معتقد است؛ «در همه جای دنیا درامدها متفاوته و این درامد متفاوت انگیزه برای رشد در نسلهای بعد یا افزایش تخصص و مهارت افراده ... اما در ایران اگر در یک رشته ای حقوق بلاست و در رشته ای این فرصتها وجود نداره و حداقل حقوق پایینه ... مسئله اینه ... اولا باید صنایع و پویای اقتصادی وجود بیاد تا فرصت برای رشته های مختلف ایجاد بشه و از محل افزایش سرانه تولید ملی فرصت در همه تخصصها بوجود بیاد ... در مورد پزشکان بنظرم این تحلیل که اونها درس خوندن غلطه چون یه پروفسور ادبیات فارسی یا پروفسور کشاورزی ممکنه از یه پژک که کاشت مو انجام میده یا جراحی زیبایی می کنه بیشتر درس خونده باشه و الزاما این حرف درستی نیست .. اما اینکه نباید درامد ها زیاد باشه هم حرف بی پایه ایه ... حتی در اسلام هم کسی نگفته نباید پولدار شد.»

یکی دیگر از کاربران خبرآنلاین نیز نوشته است؛ «دکتر درس خونده شغلش حساسه پول خوب باس بگیره همه جا هم میگیره درست ولی همه جا دکتر پول نجومی میگیره معلم تو فلاکت ه؟ همه جا دکتر پول نجومی میگیره پرستار سر کسر پرداخت راهی کشور خارجی میشه؟ چرا دکترا باید این همه درآمد داشته باشن ولی بودجه آموزش مملکت هشتش گرو نه ش باشه و معلماش زیر خط فقر باشن؟ آموزش و پرورش اهمیتش کمتر از سلامت ه؟ منکر اهمیت شغل پزشکان نیستم معترض بی عدالتی ام»

یک فرد بی نام دیگری هم می‌نویسد: «اینجا دو تا مساله هست. اولا همکاران پزشکی که میگن حقشه که اینقدر بگیره. نه واقعا همه پزشکان حقشون نیست. واقعا بعضیا پزشکیو با بیزنس اشتباه گرفتن. هرچند کسایی هم هستن که واقعا حقشونه دوم اون گروهی که اینقدر انتقاد می کنن که نباید اینقدر بگیرن. عزیز من فرض کن خودت در شغلی بوده اینقدر درآمد داشتی بازم میومدی انتقاد کنی؟، پولتو انفاق می کردی؟ خودت کمتر میگرفتی؟ یا تو هم میگفتی من رفتم صفر مرزی حقمه؟.»

فرد دیگری نوشت:‌ «اگر از هرکس به تناسب درآمدش مالیاتش رو عادلانه میگرفتن مثل همه جای دنیا که پزشکاشون درآمدشون بالاست این بحثها نبود»

مخاطب دیگری کامنتش را اینطور ثبت کرده است: «هیچ جای دنیا اینقدر تفاوت حقوق بین پزشکها و بقیه جامعه وجود ندارد. بزرگترین متخصصهای دنیا هم اینقدر فاصله دریافتی ندارند. همین پزشکها اگر خارج بروند یک دهم این درآمد را ندارند. برای همین هم خودشون ایرانن زن و بچه هشون خارج مسئله انحصاره هرکی تو این جامعه انحصار جایی رو گرفته و پژشکها هم انحصار درمان دستشونه که قابل چونه زنی هم نیست البته پژشکها تنها نیستند همونهایی که اعتراض میکنند اگه موقعیت براشون پیش بیاد شناگرای ماهری هستند کلا اخلاق از جامعه رخت بربسته» 

تعداد کامنت‌هایی که این توضیحات را تأیید یا تکذیب کنند زیاد است. احسان یکی از واکنش دهندگان هم در این رابطه نوشته است: «شیر مادر هم گرون شد.»

شمس تبریزی نوشته است: «روی صحبتم با آن بی نام اولی است. پزشکان همه جا در آمد بالایی دارند. اما مالیات هم میدهند. اما درآمد بی حساب داشتن، فرار مالیاتی، و بی تعهدی مال پزشکان کشورهای جهان سومی همچون ایرانه. کسی که درس خوانده باید درآمد بالایی داشته باشه، اما نسبت حقوق یک کارگر با یک پزشک در ایران را با جای دیگه مقایسه کن. اینقدر اختلاف؟؟؟ قرار نیست کسی که درس میخونه مردم را بچاپه، اون هم بیمار سرطانی را که با مرگ دست و پنجه نرم میکنه.»

واکنش دیگری که به کامنت اول شده اینطور ثبت شده است: «به بی نام اول: همه جا پایه حقوقی پزشکا بالا تره اما اولا نه با این فاصله. ثانیا ببین تو اون کشورها چه مالیات های وحشتناکی برای درآمدهای بالا هست. هیچ مولتی تریلیاردری هم با فیش حقوقی به اونجا نرسیده به پشتوانه درست کردن یه کسب و کار خصوصی فاصله درآمدی شون نسبت به جامعه خیلی عوض می شه»

سجاد در این ارتباط نوشته است: «وقتی از مریض بی دفاع هزینه ی زیادی گرفته میشه و مریض هم در آن وضعیت چاره ای جز پرداخت نداره خب معلومه که آخر ماه هم حقوقشون اینقد میشه..برای مثال سونوگرافی که هین چند وقت پیش هزینه هاش حدود 400درصد برابر شد ...»

کاربر دیگری نوشته است:‌ «چرا حق ویزیت یه متخصص که ماه قبل 28 تومن با دفترچه بیمه بوده الان 38 تومن شده یعنی افزایش 35درصدی مگه تورم چقدر بوده برای کارگران 14 درصد افزایش برای پزشک 35 درصد افزایش؟»

فرد دیگری نوشته است: «واقعا دریافتی های غیر متعارف پزشکان روح جامعه را آزرده میکنه در واقع کل جامعه اعم از معلم, بازاری, کارگر بدبخت, استاد دانشگاه , برای پزشکان کار می کنند.»

هرمز نوشته است: «سلام من کارمند وزارت بهداشت و حسابدار بیمارستان هستم این پزشکا اکثر قریب به اتفاقشون ساعت 9 میان 12 میرن و تمامی کارها رو پرستارا، بهیارا و کمک بهیارا انجام میدن و پزشک فقط پول پارو می کنه درحالی که بهیار، کمک بهیار پرستار و .... چیزی حدود یک یا دو درصد این پزشک حقوق میگیرن تو همین بیمارستان من از 8 صبح تا 6 بعد از ظهر کار میکنم حقوقم میشه 1600000 اما پزشک ساعت 9 میاد 12 میره حقوقش میشه 200، 300 میلیون تومن این کجاش عدالته من تو سن 40 سالگی با مدرک فوق لیسانس به همراه همسرکارمندم هردو نفر جون می‌کنیم اما هنوز یه خونه نداریم اما این پزشکا باید سوار ماشین یک میلیادی بشن توی خرید دارو و تجهیزات هم دلالی کنن کارپردازواجبارکنن که بره از فلان شرکت بخره وگرنه اونا از دارو...استفاده نمی کنن»

مخاطب دیگری نوشته است: «آقای وزیر بهداشت، تمام بودجه درمان نباید به جیب پزشکان برود، در حالیکه که در کشورهای پیشرفته حقوق پزشکان معقول ولی بودجه پژوهش های درمانی و ساخت تکنولوژی بسیار بالاست. شما همین را بدانید که بسیاری از پژوهشگران درصدد هستند که در 20 سال آینده کامپیوترها جایگزین پزشکان عمومی شوند. همین طور با شبیه سازی های قبل از جراحی ها خطای پزشک را پایین می آورند. داروسازی ما نیز عقب مانده است و عوارض داروهای ساخت ایران بسیار بالاست. شما از پژوهش دور مانده اید. شما وزیر بهداشت هستید نه وزیر پزشکان.»

مخاطب دیگری نظرش را اینطور ثبت کرده است: «اگه با همین فرمون بریم جلو کم کم تبدیل به زامبی خانه ای میشیم که هرکس فقط به فکر رفاه خودشه ولو به قیمت خون دیگری. ایراد از دکترها نیست البته، اخلاق و منش مردم به طور کلی اینجوری شده، تا جایی که میتونم از بقیه میچاپم چون حقمه و از شیر مادر حلالتر»

کاربر دیگری نوشت: «lفاجعه است وقتی که مسئولی در این کشور حقوق ماهیانه صد میلیون را برای یک پزشک تازه کار از شیر مادر حلال تر می داند. این مسئول قائم مقام وزارت بهداشت هم هست. حتما اگر درامد میلیاردی هم فردا رو بشود باز ایشان فتوای حلال تر از شیر مادر می دهد. زحمت زایمان های گفته شده را هم اغلب ماماها می کشند و نه ان متخصص. مرگ و عوارض مادران هم نه با حقوق های صد میلیونی که با تربیت بهورزان در سی سال پیش حل شد. اقای قایم مقام شما که استدلال کرده اید این حقوق صد میلیونی مرگ و عوارض مادران را کم کرده است، مگر دو سال قبل از مسئولیت شما چقدر بود و الان چقدر است؟»

کاربر دیگری معتقد است:‌ «ماشا... پول خوب میگیرند تا قرون آخر ولی کیفیت خدمات درحد صفر.. امکان نداره شما با یک نسخه پزشک متخصص مطمئن باشی که خوب میشی. یکی از نزدیکان برای بیماری گورشیش نزد 5 دکتر متخصص رفته بود و هریک نظر دیگری را رد کرده بود. کیفیت نزدیک صفر »

کاربر دیگری به نام ماووزه نوشته است: «به نظر میرسد گروهی تعمدا از درک این مطلب سر بار میزنند که پول پرداخت شده به پزشکان متناسب با تعداد بیماران آنها است. چه کسی مفهوم 1047 عمل پیوند در شش ماه را درک میکند؟ کسی به میزان استرس و مسوولیت پزشک مزبور هم توجه میکند؟ همه ظاهرا قصد بالا کشیدن خود، به قیمت پایین کشیدن پزشکان را دارند»

علی هم نظرش را اینطور بیان کرده است: «همه این گزارش رو میشه در یک خط خلاصه کرد , "چون پزشک ها بهشون نیاز هست و مردم به شدت بهش نیاز دارن , میتونن هر چقدر که دلشون خواست درامد داشته باشن , و اصلا این سواستفاده کردن نیست و هر چقدر تونستن بتیغن از شیر مادرشون بهشون حلال تره" عجب استدلالی.»

مهدی هم در این رابطه نوشت: «اقای محترم که از پزشکا دفاع میکنی امروز رفتم دکتر پوستم ورم کرده سوخته 20 تومن ویزیت دادم تا نشستم میگه حساسیت میگم قربونت اصلا پامو نگاه کن میگه من میدونم حساسیته لطفا وقت نگیر برو بیرون مریضا روزه هستن به کاراشون برسن منم بهش میگم دکتر مغرور منم ارشد مدیریت خوندم لطفا شعور منو به بازی نگیر میگه میدونی داری بهم بی احترامی میکنی برخورد قانونی داره خلاصه جر و بحث بالا کشید طبق معمول اخرش حق با پزشکاس»

امیر نوشته است: «شما پزشکا که میگین درس خوندیم، چند سال درس خوندین؟؟؟؟؟؟ مگه مهندسا درس نخوندن؟ مگه اونا که رشتشون انسانیه درس نخوندن؟؟؟؟ کلا شیش سال میخونین دیگه انگار ما یک ساله ارشد و دکترای مهندسی میگیریم »

اما در یک خبر دیگر با همین مضمون هم نظرات متفاوتی ثبت شده است. یک کاربر نوشته است:‌ «ما هم رفتیم دانشگاه درس خوندیم تا فوق لیسانس. شغل 1 میلیونی هم گیرمون نیومد. هی روزگار اگه پولی که بهداشت میده از خزانه مشترک عمومی هست و برای سلامت منه همونو بده به خودم تا از گشنگی نمیرم، خدمات پزشکی نخواستیم، البته اگه خدماتی باشه. هیییییییییییی»

یکی دیگر از کاربران دریافتی معلمان با پزشکان را مقایسه می کند و می نویسد:« دبیران در مدارس غیر انتفاعی ساعتی 200هزار تومان دریافت میکنند و پزشکان در بیمارستان دولتی ساعتی 12هزار تومان»

بعضی مخاطبان هم به این دریافتی ها خوشبین هستند. علی نوشته است: «نباید همه شغلها را با هم مقایسه کنیم ، اگر پزشکی که در سال جان دهها نفر را نجات میدهد باید هم دستمزد خوبی بگیرد گذشته از این با این که اهمیت کار معلمان بر کسی پوشیده نیست ولی نمیتوان یک معلم را با خلبان یک هواپیمای مسافربری که چند صد نفر مسافر دارد از نظر استرس و بار سنگین روانی و فشار عصبی مقایسه کرد ، بنابر این هر شغلی یک تعریفی دارد که شامل مزایا و مشکلات آن شغل میشود و هر کسی نباید دریافتی خودش را با شغل های پر مسئولیت مقایسه کند و سخن آخر اینکه بطورکلی سطح دستمزدها در کشور بسیار پایین است و این حداقل دستمزد است که باید اصلاح شود نه اینکه حقوقهای به اصطلاح بالا که در سطح بین المللی هم آنقدرها بالا نیستند کم شوند . »

مخاطب دیگری نوشته است: « یک پزشک دربیمارستان دولتی ماهی صدمیلیون تومان میگیرد ولی پزشکان متخصصی که برای تامین اجتماعی کار میکنند بابت هر ویزیت باید هفت هزار تومان بگیرند نصف تعرفه ای که دولت تعیین کرده است جناب وزیر به اینها رسیدگی کنید.»

در کنار این همه انتقاد و واکنش ها، افرادی هم کامنت‌های کنایه آمیز می گذارند؛ رضا نوشت: راستی چه خبر از بابک زنجانی ..... نکنه مردم سرشون به این حقوق ها گرم بشه بابک خان یادشون بره.

باربد قائم شهری نوشته است: " احمدی نژادی ها " خوب کانال رو عوض کردن ... از اختلاس و مفاسد خودشون به درآمد پزشکان و مدیر کلان که همیشه بوده.

در یادداشتی هم که منتشر شد، نظرات متفاتی ثبت شده است. امید نوشته است: «تمامش حقیقته من کسی میشناختم که سال 86. ماهیانه ششصد میلیون حقوق میگرفت.به پول الان میشه ماهی دو نیم میلیارد.»

فرد دیگری نوشت:  «قطعا چنین درآمدهای سالانه ای از قبل گرفتن حقوق وجود دارد معلوم است که روابط عمومی دستگاه ها از مدیران دفاع میکنند و تکذیب می نمایند. امیدوارم دومینوی لو رفتن فیش های حقوقی همچنان ادامه یابد تا عدالت تحقق یابد.»

مخاطب دیگری نظرش را اینطور ثبت کرده است: «در كشورى كه اختلاس ٣ هزار ميليارد دلارى رسماً تاييد شده حقوق دو ميلياردى عجيب نيست.»

حسین هم معتقد است: «من خودم پی اچ دی یکی از رشته های وزارت بهداشتم.این ارقام صحت داره .بعضی از متخصصین که من مستقیم میشناسمشون تا 1 میلیارد هم درآمد دارند. همیشه هم نباید توهم غرض ورزی داشت.من خودم طرفدار روحانی ام ولی نباید انتقاد رو سرکوب کرد.»

فرد دیگری نوشته است:  «متاسفانه در دولتهای نهم و دهم بگم بگم راه افتاد و فرهنگ را به کل نابود کرد که کماکان ادامه دارد. فعلا هم دولت انقدر کارهای مهم تر دارد که وقت نمی کند این نماینده را سرجایش بنشاند وگرنه دستش بسته نیست.»

اما فرد دیگری نوشته است:  «در وزارت بهداشت پس از طرح تحول نظام سلامت چنین حقوقهایی برای پزشکان متخصص عجیب نیست. مسئله ساده است. قانون گذاشته اند که مثلا تزریق فلان آمپول باید توسط متخصص انجام شود و تعرفه را هم به همین نسبت برده اند بالا. در عمل یک کمک بهیار تزریق را انجام میدهد و پول میرود توی جیب متخصص. به همین ترتیب همه کارهایی که بدون هیچ نظارتی انجام میشود از جمله مدت زمان ویزیت بیمار. نتیجه اینکه پزشک متخصص از هزار چیز مختلف درآمد دارد که روزی چند ده میلیون هم میتواند باشد. بروید بیمارستان با کادر پرستاری صحبت کنید ببینید چه دل خونی دارند از طرح وزیر محترم که در دراز مدت به نابودی سیستم درمانی منجر میشود.»

آخرین نظر هم در همین رابطه اینطور نوشته شده است: «اصلا خنده دار نیست اگه فیش حقوق دو میلیاردی ببینیم واکنش مردم هم مثل همیشه مساوی با هیچ تو فرانسه یه قانون تصویب شده ک گمانه این میره کارفرما دستش تو اخراج و اضافه کردن ساعت کار کمی بازتر باشه ببینید مردم چطور میجنگن برا حقشون حتی اگه نتیجه نگیرن حداقل جنگیدن و دولت هم میفهمه بار بعد چطور قانونی تصویب کنه ک از هرج و مرج دور باشه این درسته نه ما. گوشامون به دزدی های میلیاردی عادت داده شد به فیش های میلیونی عادت داده شد و به زودی شاهد حقوق 2 میلیاردی هم خواهیم بود چ بسا همین الانم تو بخش های نیمه دولتی و خصوصی باشه.»

برای خواندن نظرات بیشتر، رای و پاسخ به نظرات، به این خبر مراجعه کنید.

نظراتی که در خبر اصلی و یا این خبر منتشر شده اند، هیچ کدام نظر و عقیده خبرآنلاین نیست؛ خبرآنلاین تنها نظرات کاربران خود را منتشر می کند.

۴۷۲۳۶

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

 • بااحترام:دختربختياري عزيزم، دلم براش تنگ شده

  عکاس خونه/ ارسالي از مريم ..ايلام.. دوستان کسي ازش خبرنداره؟؟؟؟؟، "مخاطبان گرامي آخرين خبر؛ براي ارسال تصاوير؛ لطفا در صفحه عکاسخونه؛...

 • بااحترام:دختربختياري عزيزم، دلم براش تنگ شده

  عکاس خونه/ ارسالي از مريم ..ايلام.. دوستان کسي ازش خبرنداره؟؟؟؟؟، "مخاطبان گرامي آخرين خبر؛ براي ارسال تصاوير؛ لطفا در صفحه عکاسخونه؛...

 • کبک کوهي

  عکاس خونه/ ارسالي از اروين کبک کوهي "مخاطبان گرامي آخرين خبر؛ براي ارسال تصاوير؛ لطفا در صفحه عکاسخونه؛ آيکون دوربين در بالاي صفحه را انتخاب...

 • کبک کوهي

  عکاس خونه/ ارسالي از اروين کبک کوهي "مخاطبان گرامي آخرين خبر؛ براي ارسال تصاوير؛ لطفا در صفحه عکاسخونه؛ آيکون دوربين در بالاي صفحه را انتخاب...

 • مهلت استاندارد به خودروسازان

  فرصت امروز/ حدود يک ماه پيش محمد رضا نعمت زاده، وزير صنعت، معدن و تجارت از افزايش سقف استانداردهاي خودرو خبر داد. حالا نيره پيروزبخت، رئيس...

 • مهلت استاندارد به خودروسازان

  فرصت امروز/ حدود يک ماه پيش محمد رضا نعمت زاده، وزير صنعت، معدن و تجارت از افزايش سقف استانداردهاي خودرو خبر داد. حالا نيره پيروزبخت، رئيس...

 • نگاهي به برنامه‌هاي آتي «فراري»

  پدال/ شناخته‌شده‌ترين برند و نشان دنياي خودرو؟ فراري و اسب رقصانش! اين‌طور نيست؟ ميليون‌ها نفر آرزوي مالکيت يک فراري را دارند؛ و اگرچه...

 • نگاهي به برنامه‌هاي آتي «فراري»

  پدال/ شناخته‌شده‌ترين برند و نشان دنياي خودرو؟ فراري و اسب رقصانش! اين‌طور نيست؟ ميليون‌ها نفر آرزوي مالکيت يک فراري را دارند؛ و اگرچه...

 • بارداري/ مقابله با پيکا در حاملگي

  سلامت نيوز/ برخي بانوان باردار در اين دوران علاقه مند به خوردن موادغذايي فاقد ارزش غذايي مي شوند برخي به خوردن خاک و يا يخ گرايش پيدا مي کنند ....

 • بارداري/ مقابله با پيکا در حاملگي

  سلامت نيوز/ برخي بانوان باردار در اين دوران علاقه مند به خوردن موادغذايي فاقد ارزش غذايي مي شوند برخي به خوردن خاک و يا يخ گرايش پيدا مي کنند ....

 • احتمال چه بيماري هايي در چه گروه خوني بيشتر است؟

  خراسان/ نتايج بررسي‌هاي متعدد نشان مي دهد که هر گروه خوني مزايا و معايب خود را دارد. با دانستن گروه خوني خود مي‌توانيد بدنتان را بهتر بشناسيد و...

 • نظافت و نگهداري از کفپوش چوبي و فرشي خانه

  پارسه گرد/ اين توصيه‌ها و روش‌هاي به‌صرفه به شما کمک مي‌کند کفپوش خانه خود را سالم نگه داريد؛ از کف‌پوش‌هاي چوبي گرفته تا فرش. کف‌پوش‌هاي چوبي...

 • نظافت و نگهداري از کفپوش چوبي و فرشي خانه

  پارسه گرد/ اين توصيه‌ها و روش‌هاي به‌صرفه به شما کمک مي‌کند کفپوش خانه خود را سالم نگه داريد؛ از کف‌پوش‌هاي چوبي گرفته تا فرش. کف‌پوش‌هاي چوبي...

 • بعد از دعوا رفتار هاي اشتباه را تکرار نکنيد

  بيتوته/ با هم سرد رفتار نکنيد پس از بحث و دعوا اصولا دو طرف حوصله حرف زدن با هم را ندارند. اما اگر پس از گذشت زمان، هنگامي که هر دو آرام تر...

 • بعد از دعوا رفتار هاي اشتباه را تکرار نکنيد

  بيتوته/ با هم سرد رفتار نکنيد پس از بحث و دعوا اصولا دو طرف حوصله حرف زدن با هم را ندارند. اما اگر پس از گذشت زمان، هنگامي که هر دو آرام تر...

 • ذائقه ها/ معجون بي خطر موز براي بيماران قلبي

  چاشنيک/ چي لازم دارم: ـ دو قاشق غذاخوري چيپس شکلات در اندازه کوچک ـ چهار عدد کراکر يا بيسکوييت پتي‌بور ـ چهار عدد موز کوچک با پوست (بهتر است...

 • غذاي اصلي/ املت را به شيوه فنجاني درست کنيد

  بيتوته/ چي لازم دارم: ـ يک عدد تخم مرغ ـ يک برش پنير سفيد (گاو خندان) ـ دو قاشق غذاخوري گوشت چرخ‌کرده (از قبل تفت داده و پخته شود) ـ يک قاشق...

 • غذاي اصلي/ املت را به شيوه فنجاني درست کنيد

  بيتوته/ چي لازم دارم: ـ يک عدد تخم مرغ ـ يک برش پنير سفيد (گاو خندان) ـ دو قاشق غذاخوري گوشت چرخ‌کرده (از قبل تفت داده و پخته شود) ـ يک قاشق...

 • اکوتوريسم/ سرزمين هفت رنگ ٬ جزيره موريس

  تاپ ناپ/ شاماقول دهکده اي مهم در موريس است که مردم آن يا در مزارع خود و يا در کارخانه هاي شراب سازي مشغول به کار هستند.بعد از آزادسازي موريس از...

 • ترين ها/ معروف‌ترين معابد امپراتوري مايا را بشناسيم

  همگردي/ مي‌توان چنين گفت که قوم مايا يکي از قديمي‌ترين قبايل متمدن کلمبيايي بوده که در قاره‌ي آمريکا سکونت داشته اند. اين قبايل مناطقي از جنوب...

 • اکوتوريسم/ سرزمين هفت رنگ ٬ جزيره موريس

  تاپ ناپ/ شاماقول دهکده اي مهم در موريس است که مردم آن يا در مزارع خود و يا در کارخانه هاي شراب سازي مشغول به کار هستند.بعد از آزادسازي موريس از...

 • غزه، غرق در فقر

  مشرق/ مرکز حقوق بشر فلسطين اعلام کرد که در نتيجه محاصره کامل غزه از سوي رژيم صهيونيستي فقر در اين منطقه تا 65 درصد افزايش يافته است. با...

 • غزه، غرق در فقر

  مشرق/ مرکز حقوق بشر فلسطين اعلام کرد که در نتيجه محاصره کامل غزه از سوي رژيم صهيونيستي فقر در اين منطقه تا 65 درصد افزايش يافته است. با...

داغ ترین اخبار

تبلیغات