دلار ۵۵ تومان از بودجه فاصله گرفت

اقتصاد > بازار مالی - ایسنا نوشت: روند رو به رشد دلار در مرکز مبادلات ارزی موجب فاصله ۵۵ تومانی آن با نرخ مصوب در لایحه بودجه امسال شد.

روند تغییرات دلار در مرکز مبادلات ارزی در چند ماه اخیر و به ویژه از ابتدای سال جاری تاکنون با سرعت بیشتری در مسیر رشد حرکت کرده است، به گونه‌ای که از یکسال قبل از حدود ۲۹۱۰ به ۳۰۵۳ تومان افزایش قیمت داشته و حدود ۱۵۰ تومان گران شده است. از ابتدای سال جاری نیز دلار حدود ۳۰ تومان افزایش قیمت دارد.

در حالی اکنون دلار دولتی با نرخ ۳۰۵۳ تومان در مرکز مبادلات ارزی نرخ‌گذاری شده است که با نرخ مصوب ۲۹۹۸ تومانی دلار به عنوان مبنای تبدیل به ریال در بودجه حدود ۵۵ تومان فاصله گرفته است.

در عین حال که تفاضل بین دلار مبادله‌ای و آنچه در بازار آزاد مبادله می‌شود به حدود ۴۰۰ تومان می‌رسد، نرخ دلار در بازار غیر رسمی حدود ۳۴۵۰ تومان است.

اما بانک مرکزی برای امروز-یکشنبه- نرخ هیچ ارزی را نسبت به روز گذشته تغییر نداد. بر این اساس یورو ۳۴۴۲ و پوند ۴۳۸۴ تومان نرخ گذاری شده است.
22539

برای مشاهده اخبار مشابه با عنوان "دلار ۵۵ تومان از بودجه فاصله گرفت" کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

تبلیغات