بنزین رایگان برای قاریان قرآن+تصاویر

به گزارش افکارنیوز،

 در جایگاه های سوخت پایتخت کشور "اندونزی"، پوستر هایی نصب شده که با دعوت مردم مسلمان این کشور به قرائت قرآن در ماه مبارک رمضان، اعلام می دارد که مسلمانان در صورت قرائت قرآن در این ماه، می توانند از سوخت رایگان در جایگاه های عرضه سوخت استفاده کنند.

مقامات شرکت نفت دولتی "پرتامینا"، ابراز امیدواری کردند که با راه اندازی این اقدام، مسلمانان این کشور به قرائت قرآن تشویق شوند.

یکی از ساکنان جاکارتا که از این طرح استفاده کرده است، در دومین روز حضورش در نمازخانه جایگاه سوخت، اظهار داشت: همه می دانیم که هر کسی که اقدام به کار نیکی کند، پاسخ آن را دریافت می کند. اما اجرای این طرح سبب می شود که مسلمانان هر روز در این محل جمع شده و به قرائت یک جزء قرآن کریم بپردازند که در صورت ادامه آن تا پایان ماه مبارک رمضان، موفق به تلاوت تمام قرآن می شوند.

در این طرح، در ازای خواندن هر جزء قرآن، دو لیتر بنزین رایگان اهداء می شود که این مقدار می تواند نصف باک موتور سیکلت را که وسیله حمل و نقل اغلب ساکنان جاکارتا است پُر کند.

کسانی که خواستار شرکت در این طرح هستند، پیش از وارد شدن به نمازخانه جایگاه های عرضه سوخت، نام نویسی می کنند و با دریافت یک جلد کلام الله مجید، به قرائت هر جزئی که تمایل داشته باشند، می پردازند.

یکی از مالکان جایگاه سوخت در جاکارتا که خود مجری این طرح است، گفت: غرض از اجرای این طرح قدردانی از قاریان قرآن کریم است و در ازای تلاوت هر جزء قرآن کریم، دو لیتر بنزین و یا دیگر سوخت های موجود، اهداء می شود.

شایان ذکر است، تمام جایگاه های عرضه سوخت در اندونزی، دارای نمازخانه هستند و مراجعان می توانند برای اقامه نماز و یا تلاوت قرآن به آنجا مراجعه کنند.

گفتنی است بنزین در اندونزی، چهارمین کشور پُر جمعیت جهان، با قیمتی معادل ۱۷۰۰ تومان در هر لیتر عرضه می شود و گازوئیل نیز قیمتی معادل ۱۶۰۰ تومان دارد.

برای مشاهده اخبار مشابه با عنوان "بنزین رایگان برای قاریان قرآن+تصاویر" کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات