جزئیات رصد شهریه دریافتی در ۴۰۰ مدرسه غیردولتی

به گزارش افکارنیوز،

مسعود ثقفی، در خصوص برنامه نظارت و ارزیابی عملکرد مدارس غیردولتی شهر تهران با محوریت نحوه دریافت شهریه، اظهار داشت: از نیمه اردیبهشت سال جاری این طرح شروع شده و به صورت هوشمند و مستمر تا پایان اسفند 95 ادامه خواهد داشت.

وی افزود: براین اساس ستادهای نظارت و ارزیابی عملکرد مدارس غیردولتی در مناطق آموزش و پرورش شهر تهران تشکیل شده است و به منظور مدیریت مؤثر و نظارت به تخلفات مدارس با جذب حدود 50 ناظر مجرب فعالیت می‌کند.

سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران با اشاره به 400 بازدید از مدارس غیردولتی، گفت: در این بازدیدها 69 مورد تخلف کشب و پرونده آنها جهت رسیدگی به شورای نظارت مدارس غیردولتی شهر تهران ارسال شده است. همچنین 17 پرونده به مراجعه قضایی ذی‌ربط ارسال شده و در انتظار رسیدگی است.

ثقفی  ادامه داد: مجازات‌هایی که برای تخلفات مربوط در قانون پیش‌بینی شده است شامل عزل مدیر، توقف فعالیت‌های مدرسه از یک تا سه سال و استرداد وجوه مازاد بر شهریه مصوب است.

وی تصریح کرد: برای اثربخشی کامل برنامه نظارت بر نحوه دریافت شهریه مدارس غیردولتی توجه خانواده ها را به توصیه‌های ذیل جلب می‌کنیم.

سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران با اشاره به این توصیه‌ها، عنوان کرد: خانواده‌ها قبل از ثبت‌نام اطلاعات کامل مدسه را از جمله میزان شهریه مصوب و جزئیات خدمات آموزشی و پرورشی که باید در معرض دید قرار داشته باشد مطالعه کنند.

ثقفی گفت: خانواده‌ها مطلع باشند که یک نسخه از قرارداد ثبت‌نام مدرسه شامل جزئیات کامل خدمات آموزشی و پرورشی با امضای مدیر مدرسه در اختیار آنها قرار گیرد همچنین از خانواده‌ها تقاضا داریم با ناظران آموزش و پرورش در صورت تماس با آنها یا دعوت از آنها برای بررسی مستندات وجوه پرداختی بابت شهریه همکاری داشته باشند.

وی مطرح کرد: خانواده دانش‌آموزان در زمان ثبت‌نام باید فقط شهریه مصوب مدرسه را که شامل تمام برنامه‌های مصوب و فوق برنامه آموزشی و پرورشی مدرسه است، پرداخت کنند و استفاده از سایر خدمات از جمله لباس فرم، غذا و سرویس ایاب و ذهاب کاملاً اختیاری است و در صورت تمایل و انتخاب این خدمات باید اولاً از مجوز قیمت خدمات اطمینان حاصل کنند و ثانیاً استفاده از هر کدام از آنها باید براساس قراردادهای جداگانه باشد و هزینه این خدمات جزو شهریه محسوب نمی‌شود.

سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران تصریح کرد: در پایان از تمام خانواده‌هایی که تصمیم دارند فرزند خود را در مدارس غیردولتی ثبت‌نام کنند تقاضا داریم در صورت مشاهده هرگونه تخلف از طریق صندوق الکترونیکی 09123804414 یا شماره تلفن‌های88964033 و 88964006 با ذکر نام مدرسه و مبلغ دریافتی بدون ذکرمشخصات دانش‌آموز تخلفات را اعلام کنند.

وی گفت: به طور قاطع می‌گوییم در صورت مستند بودن موارد طرح شده ظرف 72 ساعت مبالغ مازاد شهریه را به خانواده‌ها بازمی‌گردانیم.

برای مشاهده اخبار مشابه با عنوان "جزئیات رصد شهریه دریافتی در ۴۰۰ مدرسه غیردولتی" کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات