ربات های ایرانی یک روزه ساختمان 200 متری می سازند

فناوری اطلاعات > نرم افزار - روزنامه توریسم نوشت: محققان ایرانی در صدد هستند تا سازه های ساختمانی را با کمک ربات ها در کره زمین و در سایر کرات از جمله ماه و مریخ بسازند.

بهرخ خوشنویس، مجری طرح «ساخت سازه های ساختمانی به کمک ربات روی کره زمین و سایر کرات» و برگزیده بیست و نهمین جشنواره بین المللی خورازمی اظهار کرد: در حال حاضر تمام وسائلی که در دسترس مردم است همگی به صورت اتوماتیک ساخته می شوند و تنها چیزی که اتوماتیک ساخته نمی شود، ساختمان است.وی با تاکید بر اینکه به همین دلیل لازم است ساختمان سازی هم اتوماتیکی انجام گیرد، گفت: ساختمان سازی کار بسیار خطر ناکی است و آمارها نشان می دهد که سالانه حدود ۶۰ هزار نفر طی ساختمان سازی جان خود را از دست می دهند.

استاد دانشگاه کالیفرنیای جنوبی افزود: ساختمان سازی معمولا کار سریعی نیست و هزینه بالایی دارد؛ بنابراین ساخت ساختمان به صورت اتوماتیک و با ربات مبرم است. به گفته خوشنویس، ۲۰ سال است که روی این زمینه کار می کنم تا از طریق چاپ ۳ بعدی که اختراع کرده ام بتوانم به صورت اتوماتیک ساختمان سازی کنم.

وی با بیان اینکه این طرح در مورد استفاده در کرات دیگر نیز با کمک مجموعه فضایی ناسا مورد پیگیری قرار گرفته است، گفت: چندین سال است که روی روش استفاده از موادی که روی ماه و مریخ هستند تحقیق و توسعه انجام داده ام؛ آرزو دارم این طرح را در ایران برای ساختمان سازی به عنوان اولین کشور کاربردی کنم. خوشنویس در خصوص ویژگی های ساختمان سازی با روبات گفت: با استفاده از این طرح می توان، یک ساختمان ۲۰۰ متری را در یک روز ساخت؛ البته ما از ساخت ساختمان های کوچک آغاز می کنیم و امیدواریم که با ساخت ماشین های بزرگتر ساختمان های بزرگتر بسازیم.

1717

برای مشاهده اخبار مشابه با عنوان "ربات های ایرانی یک روزه ساختمان 200 متری می سازند" کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات