اقتصاد مقاومتی هم عزت ملی است و هم گره‌گشای فعلی/ احتیاج داریم رشد علمی را سرعت ببخشیم

95/03/29 - 22:52

شماره: 13950329001535

نسخه چاپيارسال به دوستان http://fna.ir/C5ROX2 کپی

آدرس مورد نظر کپی شد

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمودند: اگر اقتصاد مقاومتی به معنای واقعی اجرایی شود، هم عزت ملی و هم نیازهای کشور را تأمین می‌کند؛ چون متکی به ظرفیت‌های داخلی است.

به گزارش خبرگزاری فارس، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی، عصر امروز در دیدار رمضانی اساتید دانشگاه‌ها فرمودند: اگر می‌خواهیم کشورمان 20 سال بعد، پیشرفته، باعزت، متدین، ثروتمند، مقتدر، مستقل، برخوردار از عدالت و خیرات مادی و معنوی باشد، این احتیاج دارد به کارهایی که عمده‌ی این کارها مربوط به دانشگاه است. علت تکیه‌ی من روی دانشگاه و اساتید این است.
ایشان افزودند: اقتصاد مقاومتی هم عزت ملی است، هم گره‌گشایی فعلی؛ می‌پرسند شما که می‌گویید «عزت ملی»، نیازهای نقد موجود در جامعه را چه می‌کنید؟ اقتصاد مقاومتی اگر به معنای واقعی اجرایی شود، هم عزت ملی و هم نیازهای کشور را تأمین می‌کند؛ چون متکی به ظرفیت‌های داخلی است.
رهبر انقلاب خاطرنشان کردند:  مسئله‌ای که روی آن تأکید دارم، سرعت رشد علمی است. امروز احتیاج داریم رشد علمی را سرعت ببخشیم. ما اقلاً 60-70 سال توسط حکومت‌های خائن یا غافل عقب نگه داشته شده‌ایم. اگر بخواهیم پیش برویم نمی‌توانیم باسرعت همان کسانی که جلو هستند حرکت کنیم.

ادامه دارد...

http://fna.ir/C5ROX2

اخبارمرتبط :

95/03/29 - 20:41


گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات