خسارت تخریب عرصه های طبیعی؛ سالانه 40 هزار میلیارد تومان

اقتصاد > کشاورزی - خسارت تخریب عرصه های مختلف طبیعی اعم از تخریب منابع طبیعی، فرسایش خاک و آبخوان ها در سال به 40 هزار میلیارد تومان می رسد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور از اجرای 40 هزار هکتار عملیات بیابانزدایی در سال 1394 خبر داد و گفت: خسارت ناشی از تخریب منابع طبیعی سالانه 180 هزار میلیارد ریال و خسارت فرسایش خاک سالانه 16 هزار میلیارد ریال و خسارت آبخوان ها سالانه 200 هزار میلیارد ریال است.

خداکرم جلالی در مراسم بزرگداشت روز جهانی «مقابله با پدیده بیابان زایی» که در محل این سازمان برگزار شده بود، از مجموع 40 هزار هکتار عملیات بیابانزدایی انجام شده در سال 1394، 7500 هکتار برای کنترل گرد و غبار نمکی مربوط به اطراف دریاچه ارومیه اختصاص یافت و سازمان جنگل ها موفق ترین دستگاه در احیای دریاچه ارومیه شد.

در این مراسم از خانواده جنگلبان شهید «فضل الله علیپور» قدردانی شد که چندی پیش برای حفاظت از جنگل های شمال کشور جان خود را از دست داد.

22339

برای مشاهده اخبار مشابه با عنوان "خسارت تخریب عرصه های طبیعی؛ سالانه 40 هزار میلیارد تومان" کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

تبلیغات