پیش بینی الگوریتمی حملات داعش! -آکا

آکاایران: فیزیکدانان دانشگاه میامی در آمریکا الگوریتمی را طراحی کرده اند که می تواند مطالب ارسالی داعش در رسانه های اجتماعی را اسکن کند و در نهایت برای پیش بینی حملات تروریستی بعدی این گروهک استفاده شود.

به گزارش آکاایران: به گزارش آلامتو به نقل از ایسنا، دکتر نیل جانسون و تیمش در روش جدید خود به بررسی مطالب ارسالی یک سال اخیر بر روی شبکه اجتماعی وی کی(Vkontakte) روسیه و جستجو برای بیانیه های گروهک داعش در زبان های مختلف پرداختند.

داده های دریافتی به محققان اجازه داد تا یک مدل آماری را با هدف شناسایی الگوهای رفتاری طرفداران آنلاین گروهک داعش بسازند.

به جای غربال کردن سیل رسانه های اجتماعی به دنبال اطلاعات کوچک در مورد یک حمله احتمالی، این مدل در واقع به دنبال این است که چگونه این گروه کوچک تروریستی در آستانه مبارزات در جهان واقعی، در دنیای آنلاین ظهور می کند.

این مدل جدید وقایعی را که در آن ها یک یا دو نفر اقدام به حملات تروریستی کرده اند، پیش بینی نمی کند، بلکه می توان از آن برای متوقف کردن جریان های جمعی پیش از تبدیل شدن آن ها به یک حمله بزرگ استفاده کرد.

,[categoriy] پیش بینی الگوریتمی حملات داعش

پیش بینی الگوریتمی حملات داعش! -آکاپیش بینی الگوریتمی حملات داعش! -آکا

آکاایران: پیش بینی الگوریتمی حملات داعش!

این تحقیق به بررسی حدود 100 هزار نفر از اعضای گروههای کوچک در شبکه اجتماعی وی کی پرداخت که در آن ها طرفداران گروهک داعش هر چیزی را از اعلانات افراط گرایانه گرفته تا نکات قابل استفاده برای زنده ماندن در حملات پهپادها به اشتراک می گذاشتند.

بر اساس یافته ها، افراد افراط گرا هرگز برای مدت طولانی بطور انفرادی عمل نمی کنند و سعی می کنند طی چند هفته به گروههای آنلاین بپیوندند. اگرچه این گروههای کوچک به دلیل مسدود شدن توسط شبکه های اجتماعی بطور مداوم تغییر می کنند، اما آن ها تمایل دارند به گروههای بزرگتر بپیوندند تا وسعت نفوذ خود را گسترش دهند.

کارشناسان ارتباطات و تروریسم پس از بررسی پس کُنشی داده های منجر شده به حملات تروریستی در سال های 2014 و 2015، دریافتند که تنها واقعه ای که این مدل توانسته بطور دقیق پیش بینی کند، محاصره غیرمنتظره کوبانی در سوریه در سال2014 بود. این حمله یک عملیات بزرگ و نظامی بود، بنابراین استفاده داعش از رسانه های اجتماعی برای بدست آوردن حمایت و اشاعه تبلیغات پیش از حمله منطقی بنظر می رسد.

اگرچه این الگوریتم شاید نتواند از حملات گروههای کوچک و سری مانند حمله پاریس جلوگیری کند، اما می تواند برای پیش بینی رویدادهایی که داعش در آن ها مانند یک ارتش عمل می کند تا یک گروه تروریستی، کاربردی باشد.

برای مشاهده اخبار مشابه با عنوان "پیش بینی الگوریتمی حملات داعش! -آکا" کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات