هنگام عکاسی در سفر این اشتباهات را انجام ندهید+تصاویر

معمولا عکاسان جدید به دلیل کم تجربه بودن با مشکلات اساسی و اشتباهات اصلی مواجه می شوند.

هنگام عکاسی در سفر این اشتباهات را انجام ندهید

    اشتباهات  عکاسی
 معمولا عکاسان جدید به دلیل کم تجربه بودن با مشکلات اساسی و اشتباهات اصلی مواجه می شوند که همه ی این مشکلات با اصلاح چند مورد و دقت قابل حل است.حال این اصلاحات که باید مورد توجه قرار گیرند را باهم بررسی می کنیم.

هنگام عکاسی در سفر این اشتباهات را انجام ندهید


1.تصاویر تار
یکی از شکایت های معمول از عکاسان آماتور این است که عکس هایشان تار است. پاسخ ساده برای این مشکل این است که نور کافی به سنسور نرسیده است و یا دست شما حین عکاسی لرزیده است. برای حل این مشکل می توانید از یک سه پایه کمک بگیرید و یا اگر نور کافی وجود ندارد از یک فلشر کمکی استفاده کنید.

2. کنتراست بیش از حد
در یک عکس با کنتراست بالا دو تفاوت برجسته وجود دارد، یکی در نور و دیگری در سایه که در تصویر مشاهده میشود. ممکن است این مشکل به دلیل گرفته شدن عکس در یک روز آفتابی باشد. برای پر کردن سایه در عکس، از یک فلش استفاده کنید.

هنگام عکاسی در سفر این اشتباهات را انجام ندهید


3. قرمزی چشم
اگر چه قرمزی چشم به راحتی می توانید با نرم افزار ویرایش تصویر اصلاح شود، اما خوب است که راه های جلوگیری از وقوع آنرا نیز بدانید. قرمزی چشم معمولا به دلیل افتادن نور فلش در چشم اتفاق می افتد.برای جلوگیری از این اتفاق در زمانی که نیازی به استفاده از فلش ندارید، آنرا خاموش کنید. همچنین خود دوربین ها نیز دارای گزینه ای برای رفع قرمزی چشم به صورت اتوماتیک هستند که باید آنرا فعال کنید.

 هنگام عکاسی در سفر این اشتباهات را انجام ندهید

4. قاب تصویر
هنگام عکاسی از سوژه ، یک فریم برای آن در نظر می گیرد.در عکس باید چیز جذابی برای خیره کردن چشم بیننده وجود داشته باشد اما نباید طوری باشد که نسبت به دیگر چیزها در عکس بی تفاوت شود. اگر می خواهید یک نقطه ی کانونی برای خود تعریف کنید و مقصود شما از عکاسی همان نقطه ی کانونی باشد، می توانید عکس را برش بزنید و روی اصل مطلب زوم کنید و یا با استفاده از ویرایشگرهای عکس، تصویرهای پشت را کم رنگ کنید.

 هنگام عکاسی در سفر این اشتباهات را انجام ندهید


5. دور بودن سوژه
مقصود از هر کس نشان دادن چیزی جذاب در آن است.اگر موضوع خیلی دور باشد از جذابیت عکس می کاهد.می توانید با کمک یکی لنز قوی بر روی سوژه زوم کنید و یا با استفاده از ویرایشگرها ، تصویر را برش دهید.اما همانطور که می دانید، تصویر کیفیت خود را از دست می دهد.

 هنگام عکاسی در سفر این اشتباهات را انجام ندهید

6. وضوح پایین
ممکن است به دلیل حافظه ی کم دوربین و یا گوشی مجبور باشید کیفیت و وضوح عکس را پایین بیاورید تا حجمش کم شود و بتوانید آنرا ذخیره کنید.شاید هم محیط دارای شرایط مناسبی برای عکاسی نباشد. برای رفع این مشکل سعی کنید در انتخاب محیط عکاسی دقت داشته باشید و یا برای دوربین کارت حافظه تهیه کنید، زیرا عکس با وضوح پایین با هیچ برنامه ای قابل ترمیم نیست و همچنین برای چاپ نیز مناسب نیست.

هنگام عکاسی در سفر این اشتباهات را انجام ندهید

7. نور ناکافی
تصاویر کم نور ، تصاویری هستند که نور کافی به به سنسور دوربین نرسیده باشد و عکس بیش از حد تاریک باشد. اگر در صفحه نمایش دوربین تصویر را سایه دار و یا کم نور می بینید، می توانید دیافراگم را باز کنید تا نور بیشتری داشته باشید.

 هنگام عکاسی در سفر این اشتباهات را انجام ندهید


8. نور بیش از حد
اگر عکس شما بیش از حد روشن و فاقد جزئیات باشد، یعنی نور موجود در محیط و یا دوربین بیش از حد بوده است. اگر نور موجود در محیط زیاد است، جاهای مختلفی را برای عکاسی امتحان کنید. اما اگر نور دوربین زیاد است، تنظیمات آنرا تغییر دهید.

دالاهو

اخبار مرتبط:

بهترین عکاس در سفر باشیم

7 نکته برای عکاسی در سفر را بیاموزید

کات کلیدی برای عکاسی ایده ال در سفر

اصول عکاسی در فضاهای باز در سفر تفریحی+تصاویر

راهنمای مدیریت سفر با هدف عکاسی

برای مشاهده اخبار مشابه با عنوان "هنگام عکاسی در سفر این اشتباهات را انجام ندهید+تصاویر" کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات