کریمی: حق با برانکو است

بازیکن و مربی پیشین تیم ملی فوتبال ایران با اشاره به ماجرای عدم‌حضور ملی‌پوشان در تمرین باشگاه‌ها با دستور کی‌روش و ناراحتی برانکو گفت: در این ماجرا حق با سرمربی پرسپولیس است.

خبرگزاری تسنیم: علی کریمی درباره رقابت‌های یورو2016 گفت: بازی خیلی خوبی در این مسابقات ندیدم که در سطح اول اروپا باشد، همه ما از تیم‌های همیشه مدعی همانند آلمان، اسپانیا و فرانسه انتظار بیشتری داریم اما تاکنون بازی خوبی از این تیم‌ها ندیده‌ایم. شاید با حساس‌تر شدن مسابقات کیفیت بالاتر رود.

وی در مورد خریدهای پرسپولیس برای حضور در لیگ شانزدهم عنوان کرد: هر مربی براساس تفکراتش بازیکنانی را جذب می‌کند. در حال حاضر شناخت برانکو کامل‌تر از قبل شده و باید به تفکراتش احترام گزارد، همه ما امیدواریم پرسپولیس فصل خوبی را آغاز کند و به پایان برساند و هوادارانش را شاد کند.

کریمی ادامه داد: پرسپولیس هواداران زیادی دارد که همه آنها منتظر موفقیت این تیم هستند، امیدوارم این اتفاق رخ دهد و لیگ شانزدهم به لیگی خوب برای پرسپولیس تبدیل شود.

کاپیتان پیشین پرسپولیس در پاسخ به این سؤال که برانکو از عدم حضور بازیکنان ملی‌پوش در تمرینات پرسپولیس دلخور و به همین دلیل از کی‌روش ناراحت است، اظهار داشت: در این ماجرا حق با برانکو است. زمانی که تیم ملی بازی دارد و بازیکنان به اردو دعوت می‌شوند اولویت با تیم ملی است و همه باشگاه‌ها باید همکاری کنند اما حالا که تیم ملی در شهریورماه بازی دارد و تیم‌های لیگ برتری در آغاز فصل بدنسازی هستند باید به سرمربی‌های تیم‌ها حق داد که همه نفراتشان را در اختیار داشته باشند و البته که باید در این شرایط به ملی‌پوشان فشار کمتری وارد شود.

کریمی درباره اینکه برانکو اعلام کرده در صورت غیبت بازیکنان ملی‌پوش در تمرینات آنها را جریمه خواهد کرد، گفت: بازیکنان با باشگاه‌ها قرارداد دارند و برانکو نمی‌تواند با تیم ناقص در تمرینات کار تاکتیکی انجام دهد و در زمان مسابقات از ملی‌پوشان استفاده کند. یادم هست که اگر بازیکنی به تیم ملی دعوت می‌شد و از حضور در این تیم امتناع می‌کرد خط می‌خورد اما الآن شرایط به‌عکس شده است. واقعاً در اروپا هم همین‌گونه است؟

وی افزود: از تاج به‌عنوان رئیس فدراسیون انتظار دارم همان‌گونه که در پست‌های قبلی‌اش موفق و تأثیرگذار بوده در این مورد و سایر مسائل نظارت دقیق‌تری داشته باشد و با تغییرات اساسی در فدراسیون روند بهتری را برای فوتبال کشورمان رقم بزند.

مربی پیشین تیم ملی خاطرنشان کرد: باشگاه‌ها میلیاردها هزینه می‌کنند و اگر نتیجه نگیرند غیر از سرمربی چه‌کسی پاسخگو است؟ شما به لژیونرها نگاه کنید، آیا آنها هم می‌توانند و اجازه دارند با تیم‌هایشان تمرین نکنند؟

کریمی با اشاره به قانون فیفا به تسنیم گفت: پس در این میان قانون فیفا‌دی و روزهایی که تیم ملی می‌تواند طبق قانون به میدان برود، چه می‌شود؟ اگر ملی‌پوشان در شرایط تمرین باشند و به‌موقع به اردو اضافه شوند خیلی بیشتر و بهتر می‌توانند به تیم ملی کمک کنند. در مجموع باید طوری برنامه‌ریزی شود که نه تیم ملی ضرر کند و نه باشگاه‌ها.

برای مشاهده اخبار مشابه با عنوان "کریمی: حق با برانکو است" کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

تبلیغات