چرا iMessage اندرویدی نشد؟

براساس اظهارات یکی از مدیران شرکت اپل دو دلیل برای عرضه نشدن آی‌مسیج برای سایر سیستم‌های‌عامل‌ عنوان شده است.

مجله دیجی کالا - اسماعیل دلخموش: روزهای منتهی به کنفرانس امسال توسعه‌دهندگان اپل (WWDC 2016) پر از اخبار و شایعات درباره اقدامات احتمالی این شرکت بود. بعضی از این شایعات مثل تغییر نام سیستم‌عامل کامپیوترهای اپل درست از آب درآمدند و برخی دیگر مثل معرفی آی‌مسیج برای گوشی‌های اندرویدی به حقیقت نپیوستند. حال براساس اظهارات یکی از مدیران شرکت اپل دو دلیل برای این تصمیم و عرضه نشدن آی‌مسیج برای سایر سیستم‌های‌عامل‌ عنوان شده است.

چرا iMessage اندرویدی نشد؟

در واقع دلیل اول این است که آی‌مسیج یک پلتفرم پیام‌رسان جذاب است و با ویژگی‌های جدیدی که به آن افزوده می‌شود جذاب‌تر هم خواهد شد. اینکه چنین پلتفرمی برای کاربران آیفون اختصاصی باقی بماند باعث جذب کاربران سایر سیستم‌های‌عامل‌ به آیفون و فروش بیشتر گوشی‌های شرکت اپل می‌شود.

دلیل دومی هم که برای این تصمیم عنوان شده این است که در حال حاضر آی‌مسیج آنقدر بزرگ است که حجم داده بسیار عظیمی تولید می‌کند و هوش مصنوعی اپل که در این سیستم به کار گرفته می‌شود با این حجم وسیع سر و کار دارد. اینکه کاربران سیستم‌های‌عامل‌ دیگر از جمله اندروید هم به این حجم اضافه شوند شرایط چندان مطلوبی برای اپل ایجاد نمی‌کند.

با وجود این دو دلیل کفه مضرات گشودن درهای آی‌مسیج به روی سیستم‌های‌عامل دیگر نسبت به مزایای آن سنگینی می‌کند. حال می‌توان تصمیم اپل را بهتر درک کرد.

برای مشاهده اخبار مشابه با عنوان "چرا iMessage اندرویدی نشد؟" کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

تبلیغات