اقدام غیر منتظره عربستان درباره شیعیان!

مشاور دفتر پادشاهی عربستان از آمادگی هیات علمای برجسته این کشور برای مذاکره با "عقلای" شیعه عربستانی و عراقی خبر داد.

خبرگزاری ایسنا: مشاور دفتر پادشاهی عربستان از آمادگی هیات علمای برجسته این کشور برای مذاکره با "عقلای" شیعه عربستانی و عراقی خبر داد.

عبدالله بن سلیمان المنیع، مشاور دفتر پادشاهی و یکی از اعضای هیات علمای برجسته عربستان گفت: آرمان‌ها قرآن و سنت پیامبر هستند و هر کس با این دو مخالفت کند در مسیر گمراهی است.

براساس آنچه روزنامه المدینه عربستان در پایگاه رسمی خود منتشر کرده، این مشاور سعودی گفت: اکنون تلاش و فضاسازی برای مذاکره با شهروندان میانه‌روی عربستانی در الاحساء و القطیف یا حتی شیعیان عراق و ایران یا هر کشور دیگری و بیان حق برایشان وجود دارد.

عبدالله بن سلیمان المنیع گفت: مذاکره اکنون در هیات علمای برجسته پابرجاست و مقدماتی برای مذاکره بر این اساس فراهم شده است. ما امیدواریم خیری در آن باشد. بی‌تردید امید خیر از عقلای شیعه می‌رود.

وی گفت: زمانی که مذاکره آغاز شود ما آرمان‌هایمان را از کتاب و سنت و اصولی که نباید کسی درباره آن اختلافی داشته باشد، مطرح می‌کنیم. بر ای همین معیارهای رسیدن به واقعیت‌ها باید بر همین اساس باشد.

اختلاف میان سنی و شیعه یک اختلاف تاریخی است و در چند محور متمرکز است مثل عقیده و مسائل فقهی.

برای مشاهده اخبار مشابه با عنوان "اقدام غیر منتظره عربستان درباره شیعیان!" کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات