بازگشت ایران به بازار نفت موجب شکست روسیه شد/ایران باید تکنولوژی وارد کند

اقتصاد > انرژی - بازگشت نفت ایران به بازار موجب ضربه زدن به بازار نفت روسیه شده است.

با وارد شدن نفت ایران به بازار، روسیه برای اینکه از فروش نفتش کاسته نشود، نفت خود را با بیشترین تخفیف روانه بازار می کند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، تخفیفی که نفت اورال روسیه در بازار جهانی ارایه کرده، بیشترین میزان از ژانویه سال ۲۰۱۴ بوده است. این کشور نفت خود را با تخفیف بشکه ای ۲.۴۰ دلار در بازار عرصه می کند تا بتواند در بازار مشتری پیدا کند. 

نفت خام اورال که مشابه نفت ایران است؛ زمانی که ایران در سال ۲۰۱۲ تحریم شد یکی از کشورهایی که از این موضوع سود برد روسیه بود. اما پس از برداشته شدن تحریم های ایران، روسیه وضعیت سختی را در بازار دارد و برای فروش خود باید تلاش زیادی کند. 

کارشناسان معتقدند که صادرات نفت ایران خیلی از کشور ها را تحت تاثیر قرارداده است. 

بعد از لغو تحریم ها ایران اصلا وقت خود را هدر نداده است.صادارت نفت ایران هم اکنون به  بشکه ای  ۲.۱ میلیون بشکه در روز رسیده است. میزان صادرات ایران در بازار اروپا در ماه می ۳۵۵ هزار بشکه در روز بوده که در مقیاس با ۳۳۰ هزار بشکه در آوریل افزایش داشته است. 

آژانس بین المللی انرژی اعلام کرده که ایران توانسته مشتریان اروپایی را به سمت خود جذب کند. 

کارشناسان معتقدند تنها مشکلی که در حال حاضر ایران وجود دارد این است که باید تکنولوژی های جدید و سرمایه گذاری های تازه ای را جذب کند.

منبع: بلومبرگ

22435

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات