پاسخ اپراتور دوم به ابهام درباره رومینگ اهالی شهران

فناوری اطلاعات > ارتباطات - ایسنا نوشت: اپراتور دوم ارتباطی درباره ارائه خدمات رومینگ به اهالی شهران توضیحاتی ارائه کرد.

به دنبال حادثه روز گذشته شهران و قطع تلفن‌ همراه مشترکان همراه اول، با توجه به ارائه سرویس رومینگ ملی بسیاری از مشترکان تصمیم به استفاده از شبکه اپراتورهای دیگر و به ویژه ایرانسل گرفتند.

اما در این مدت گلایه‌هایی نیز مطرح شده و برخی اهالی آن منطقه اینگونه اعلام کردند که استفاده از خدمات رومینگ تنها برای مشترکان سیم‌کارت‌های اعتباری میسر بوده و مشترکان دائمی همراه اول در دسترسی به این سرویس ناموفق بوده‌اند.

روابط عمومی ایرانسل در این خصوص توضیحاتی به ایسنا ارائه کرده و متذکر شده است: «رومینگ ملی یک پروژه ملی است که برای زمانی مانند مواقع بحرانی نيز قابل استفاده است و ایرانسل هم در نخستین ساعات وقوع حادثه این امکان را با هماهنگی های لازم با همراه اول برقرار کرد.

در عملیات رومینگ از آنجا که اپراتور میزبان، سیم‌کارت‌ها را برروی لایه شبکه میزبانی می‌کند، تفاوتی بین سیم‌کارت دائمی و اعتباری قائل نمی‌شود و به این ترتیب این ادعا که ایرانسل سیم‌کارت‌های دائمی را میزبانی نکرده صحيح نیست.

در صورتی که معدودی از مشترکان هم از امکان رومینگ برخوردار نبوده اند، میتوانند موضوع را با اپراتور مبدا پیگیری کنند.»

5656

 

برای مشاهده اخبار مشابه با عنوان "پاسخ اپراتور دوم به ابهام درباره رومینگ اهالی شهران" کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات