پیشنهاد سالاری به قوه قضاییه؛ واگذاری رایگان زندان اوین به شهرداری

جامعه > شهری - مهر نوشت: رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران به قوه قضائیه پیشنهاد داد که زندان اوین را رایگان در اختیار مدیریت شهری قرار دهد.

محمد سالاری با اشاره به اینکه مسئولان کشوری در رده‌های مختلف بارها از دغدغه‌های خودشان در خصوص آلودگی‌های زیست محیطی گفته‌اند، اینکه تهران نیاز به فضای سبز دارد و باید فکری به حال آلودگی هوای پایتخت کرد، گفت: قوه قضائیه برای آنکه سهم خود را از پالایش هوای پایتخت پرداخت کند بابت واگذاری زندان اوین از شهرداری پولی دریافت نکند.

او توضیح داد: شهرداری برای پرداخت هزینه‌های خرید زندان اوین باید منابع مالی‌اش را از شهروندان تامین کند. این منابع مالی از عوارض ساخت و ساز و پسماند و نوسازی گرفته می‌شود. اگر می‌گوییم شهرداری از منابع تغییر کاربری و ساخت و ساز درآمدهایش را تامین نکند، باید همه به آن کمک کنیم.

سالاری تاکید کرد: شهرداری قصد ندارد از این زمین‌ها برای بارگذاری‌های تجاری اداری یا مسکونی استفاده کند، قصد دارد این زمین را به فضای سبز عمومی تبدیل کند، بنابراین قوه قضائیه نیز در این راه به کمک شهرداری تهران بیاید.

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه تمامی نهادها از جمله نهادهای نظامی باید در این حوزه به مدیریت شهری تهران کمک کنند، گفت: وقتی موضوع خرید زمین یا پادگان‌ها برای تبدیل به فضای سبز از نهادهای نظامی مطرح می‌شود، همه می‌خواهند با نرخ کارشناسی از شهرداری پول بگیرند، در حالی که باید این نهادها که هدف همه‌شان رفاه شهروندان است سهم‌شان را از سلامت شهر بپردازند.

سالاری با تاکید بر اینکه انتظار مدیریت شهری از قوه قضائیه آن است که این زمین که در یکی از نقاط خوش آب و هوای پایتخت واقع شده را به صورت رایگان در اختیار شهرداری قرار دهد، گفت: اگر مذاکرات برای تعیین قیمت زندان اوین آغاز شود، شورای شهر حتما در جریان آن قرار می‌گیرد، زیرا این پروژه جزو پروژه‌های بزرگ مقیاس است که حتما باید شورا در جریان تصمیم‌گیری‌ها قرار گرفته باشد، اما به نظر می‌آید در حال حاضر اگر قرار باشد شهرداری به نرخ کارشناسی پول اوین را پرداخت کند، اولویت با پرداخت بدهی‌های پیمانکاران باشد.

۴۲۲۳۶

برای مشاهده اخبار مشابه با عنوان "پیشنهاد سالاری به قوه قضاییه؛ واگذاری رایگان زندان اوین به شهرداری" کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات